| IngerPazitorr a întrebat:

As vrea sa fac ceva sa atrag mai multi baieti. Ce sa fac? Sa ma imbrac mai tare?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te îmbraci mai tare? Adică să mergi pe culori tari, neon!
Dar de ce alergi după ei? A început maratonul sau este competiție cu celelalte?
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Poti sa te imbraci si moale, daca el nu te place. Regula celor 3 gesturi :
1: zambeste-i.
2: uita-te in ochii lui.
3: tine-l de mana.
Incepe cu prima, daca nu-si da seama, aplica a doua, si daca e cam greu de cap, treci si la a treia, daca ai curaj. Dar cred ca ai. Totusi nu grabi lucrurile, lasa-l sa-si dea seama ca o faci intentionat. Si daca te place, sigur vei afla.

| raluca0306 a răspuns:

Mai bine fi tu asa cum esti.Te vei simti mult mai bine daca vei vedea ca vin ei la tine, nefacand nimic, doar fiind tu cum esti de obicei.

| Bobbb a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "mai tare". Trebuie sa aflii ce tip de fata ii place lui. Sau poti sa risti putin si sa ii spui ce simti.

| neutrino a răspuns:

Pentru a te place baietii nu trebuie sa te imbraci.

| IngerPazitorr explică (pentru neutrino):

rolling on the floor Pe bune acum eu vreau raspunsuri serioase pentru ca chiar imi place de acel baiat

| neutrino a răspuns (pentru IngerPazitorr):

Nu exista o "vorba" conform careia " nu haina il face pe om"?

| MeConstantine a răspuns:

Cu ce anume vrei sa atragi baietiihappy? Important este sa fii tu si daca ei te considera speciala vor veni la tinehappy

| IngerPazitorr explică (pentru MeConstantine):

Pai vreau sa atrag un baiat care sta destul de mult cu mine dar nu am curaj sa il intreb daca ma place. As vrea sa aflu daca ma place dar nu reusesc si sa il atrag sa imi spuna el ca ma placesi sa nu ma mai chinui eu sa aflu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fii tu însuţi, lasă prostiile.
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns:

Ca sa atragi baieti trebuie sa te dezbraci mai tare.

| AngeloDragoiecelmaitare a răspuns:

Puneti haine o lenjerie intreaba-l ca incercarea... n-are deci fa-o dupa aia dai un pusi pusi un ah ah ah

| AwawawMPN a răspuns:

Nu e important să te îmbraci tare, sunt o mulţime de fete care sunt înconjurate de baieţi, cu toate că nu artă cine ştie ce bine. Trebuie să poţi vorbi cu ei, să fii mai sociabilă, să găseşti un limbaj comun (spre exemplu un hobby sau ceva) dar să nu uiţi să fii tu.

| IngerPazitorr explică (pentru AwawawMPN):

Eu cam asta fac si acel baiat sta pe langa mine, radem, ma face sa rad dar tot nu zice ca ma place si de aia nu prea am sperante...Dar am pus-o odata pe o fata sa intrebe si l-a pus sa aleaga dintre mine si o colega si el m-a ales pe mine. Ce sa mai cred? Ii mai placeunei colege de el si nu stiu ce sa fac ca si cu ea sta si stie ca il place (baiatul stie) si nu stiu, parca mi-e asa sa ii zic ca imi place de el :S :S

| AwawawMPN a răspuns:

Să-ţi spun sincer eu am avut o aceeaşi situaţie ca şi tine mai demult. Şi problema era că eram şi eu şi el ruşinoşi. Aşa că, gîndeşte-te şi tu, poate că el nu are curajul să-ţi spună. Tu şi aşa, eşti aproape convinsă că te place şi tu tot îl placi, poate că el aşteaptă momentul potrivit?!

| IngerPazitorr explică (pentru AwawawMPN):

Poate,dar macar cum sa imi dau seama ca ma place? Fara sa imi zica si fara sa il intreb...

| AwawawMPN a răspuns (pentru IngerPazitorr):

Asta se poate înţelege din comportamentul lui: îţi atrage mai multă atenţie, se poartă altfel cînd eşti alături, vrea să te facă mereu să zîmbeşti. Urmăreşte şi tu cum se comportă cu alte fete şi apoi cu tine şi aşa vei observa dacă încearcă să pară altfel şi dacă se comportă diferit cu tine.