| a întrebat:

ce mai faceti? bun deci acum as vrea sa va intreb daca dupa voi o bluzita subtire de in, mai larga cu umerii goi care se leaga la spate si cu banda de aceea elastica in talie, ar merge bine cu o pereche de pantaloni scurti, dar nu de aceeia de o palma sub fund, mai lungi. a da si bluza as vrea s-o bag putin in pantaloni ca sta ciudat. a da si vreau sa imi pun si o curea ca sa fie mai simpatic. adica eu cred ca arata bine dar vreau parerea voastra. imi pare rau ca nu am pus [oze, dar nu am prea gasit ceva sa semene. merci mult!

13 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Buna, in principiu merge, trebuie doar sa fii atenta la proportii si la straturi (daca esti sub 1.65 renunta pantaloni pana deasupra genunchiului si opteazapentru cei pana la jumatatea coapsei) si din moment ce ai spus ca bluzica e mai larguta...nu stiu cat de bine vine bagata in pantaloni.
Dar in mare merge.
Distractie placuta sa ai

| explică (pentru chibiusa):

Pai da pana acolo sunt:-D

| Razvan03Andrei a răspuns:

Hmm.Depinde ce vrei sa faci si varsta pe care o ai.

| explică (pentru Razvan03Andrei):

O iesire cu prietenele prin oras, si varsta nu vad de ce ar conta. oricum eu eram curioasa daca dupa voi ar arata bine.deci pareri pls...

| Razvan03Andrei a răspuns (pentru ):

Pai stiu ca ai mentionat mai sus ca nu vrei pantaloni de o palma sub fund sau din astea, dar sincer am la scoala prea mult care vin imbracate din ce in ce mai ciudathappy

Numele tau inseamna dragoste, deci de aici imi trag si unele concluzii.Nu sunt de rau, dar eu sunt genul care este atent la detalii, iese din orice situatie si pot face tot ce vreauhappy

| explică (pentru Razvan03Andrei):

Clar nu vreau sa merg la scoala asa, si din nume sa nu treagi concluzii gresite ca se refera la dragoste(simpatie intre 2 persoane). si oricum nu prea vad de ce ar insemna alceva daca eu am numa 14 ani. crede-ma nu-s genul de fata usuratica, care sa cada in cap dupa unul,, bun"cu atratele si alte din astea. pe mine ma intereseaza sufletul persoanei nu aspectul(nici chiar halloween de la natura...)

| crissa20 a răspuns:

Mie in general nu-mi plac pantalonii scurti mai lungi, dar daca tie iti plac, eu zic ca ar merge:* bafla si distractie placutawinking

Răspuns utilizator avertizat
| MeeeDyana a răspuns:

Sincer,eu zic ca ar merge, dar ai grija ca inul intra la spalat...

| carla02 a răspuns:

Normal ca merge! Vara asta se poarta cum vrei tu! Joaca`te mai ales cu culorile in vara asta, poarta tot ce vrei tu!

| Mihaela1996 a răspuns:

Eu cred ca ar merge si daca iti pui curea sa fie una subtire.happyparerea mea.

| explică (pentru Mihaela1996):

Are doar vreo 1 cm jumate, mie nu mi se pare groasa.ms pentru sfaturi!

| 00000 a răspuns:

In primul rand e bine sa ne spui si cati ani ai. In al doilea rand conteaza si cum ai tu corpul. Daca esti lata in solduri, daca esti scunda, inalta, daca esti lata in spate. Ideea e ca pantalonii scurti gen imediat de-asupra genunchiului dezavantajeaza fetele mai scunde, le micsoreaza picioarele. In general sunt genul de pantaloni pe care ii poarta fetele care au de unde taia ca sa spun asa; cele cu picioarele mai micute opteaza pentru pantaloni scurti. Dar nu cu fundul pe dinafara laughing decenti... ca sa dea impresia de picioare mai lungi si mai subtiri, gen picioare de incep azi si se termina maine laughing Daca optezi si pentru niste platforme sau ceva care sa aiba toc (depinde ce varsta ai tu) e si mai bine daca nu, mergi pe balerini sau sandale. Ideea in sine nu are de ce sa dea rau, adica bluzele de genul avantajeaza fetele cu talie mica si cureaua nu am inteles unde vrei sa o pui, in talie sau la pantaloni? in talie nu cred ca si-ar mai avea rostul, adica bluza in sine e facuta sa subtiete talia, asta scoate in evidenta; iar la pantaloni o curea subtire poate ar da bine, depinde acum. Mult succes