| Miriam5 a întrebat:

Ce pot să folosesc contra vergeturilor? Altceva înafară de mersul la salon pentru tratamente antivergeturi. Ceva amestecuri care se pot prepara in casă sau creme care ştiţi că au efect.
Mulţumesc! :*
Fundiţă!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema hidratanta zilnic si ulei de migdale dulci, daca le combini si le aplici dupa pe piele e si mai bine.

| NH4OH a răspuns:

Trebuie să folosești uleiuri ( cocos, măsline etc ) deoarece îți hrănesc vergeturile, oferă fermitate și elasticitate pielii. Folosite îndelungat dau roade.
Ceva din farmacie, foarte bun ar fi Bio Oil destinat vergeturilor, cicatricilor, semnelor, arsurilor și ar da semne mult mai evidente într-un timp mai scurt.
Baftă! happy

| Biu009 a răspuns:

Eu am folosit Bio Oil de la farmacie si o crema pentru celulita de la Avon(chiar daca e pentru celulita m-a ajutat foarte mult cu vergeturile). Mi-au disparut aproape complet, dar le folosesc de mult timp. Cred ca in vreo 2 luni nu se vor mai vedea deloc.

| simo102 a răspuns:

Si eu am avut vergeturi.Am scăpat de ele după ce am slăbit, au mai rămas urme dar nu toate la câte vergeturi am avut si nu se vad decât dacă te uiți atent.Deci îți recomand o alimentație echilibrată și foarte multă miscare

| office1999 a răspuns:

Incearca Bio-Oil e pana in 50 lei la farmacii. big grin

| Alex1608 a răspuns:

Cei de la Hannah-gifts au un ulei foarte eficient...e un pic cam scump insa se merita...momentan am vazut ca au site-ul in constructie...insa iti pot da adresa lor de email.