| cocco a întrebat:

Ce amestecuri, sau creme de la plafar stiti impotriva vergeturilor(coaja de portocala)?
promit funda!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Cremele si gel de dus anticelulitic de la Elmiplant. Au efect termic cremele iar exfoliantul este cu samburi macinati

| bebemikutzz a răspuns:

Sa styy ca, cremele nu fac mare lucru.ti`o spun din proprie experientabig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamente naturiste impotriva vergeturilor

V-ati supus organismul unor diete severe si ati obervat in timp aparitia unor linii albe sau rosiatice? Aveti de a face cu problema vergeturilor! Pentru a scapa de aceste cicatrici ale pielii fara interventie chirurgicala, apelati cu incredere la tratamentele naturiste. Rezultatele nu vor fi imediate, dar, in timp, veti observa ca pielea incepe sa-si recastige fermitatea si elasticitatea.

In gama tratamentelor naturiste ce trebuie aplicate in lupta cu vergeturile se inscriu cremele pe baza de aloe vera si uleiul de masline.

Planta aloe vera este recunoscuta pentru efectele sale miraculoase in detoxifierea organismului si in tratarea unor boli ca anemia, hepatita cronica, psoriazisul sau zona zoster. In cazul vergeturilor sunt indicate gelurile sau cremele cu aloe vera care trebuie folosite regulat, de 3 ori pe zi. Aplicati un strat subtire de crema pe zona afectata de cicatrici si masati usor.

Uleiul de masline este, de asemenea, un aliat in lupta cu vergeturile sau cu leziunile pielii. Pentru o reteta de succes, amestecati 6 lingurite de ulei de masline cu 4 fiole de elastina. Solutia obtinuta trebuie aplicata prin masaj pe zonele afecatate de vergeturi. Acest tratament se face zilnic, iar masajul trebuie sa dureze minim 5 minute.
Sfaturi Info-ghid:

Oferiti pielii dumneavoastra fermitatea de care are nevoie. Renuntati la ideea unei operatii chirurgicale si luptati impotriva vergeturilor cu ajutorul tratamentelor naturiste. Economisiti bani si bucurati-va de sanatatea pielii dumneavoastra!