| rihanna7865 a întrebat:

cum scap de petele rosii ramase de la cosuri?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| xtembix a răspuns:

Petele dispar in timp, dar poti folosi si zeama unei lamai.

| Sclipirici a răspuns:

Buna! Taie o lamaie in doua jumatati.Pe una dintre ele pune zahar si aplica pe fata (maseaza-ti fata cateva minute). Dupa te clatesti cu apa.

| andypk a răspuns:

Du-te pe plaja si stai la soare... Ai sa vezi ca si se usuca cosii si dispar si petele rosii. te asigur eu

| MariaMariaMariutza a răspuns:

Pai poti merge la dermatolog sau... poti folosi zeama de lamaie!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| purringkitty a răspuns:

Incearca cu fluid neutralizant anti-roseata de la Eucerin - http://www.farmaciastejara.ro/......-2968.html

| Irishka1 a răspuns:

Cu timpul o sa treaca.Dar iata o solutie: Sparge doua aspirine si amesteca-le intr-o lingurita de iaurt. Aplica masca si cand e uscata indeparteaz-o prin masarea fetei. E cel mai misto gomaj si ajuta impotriva petelor, are efect astringent.

| Andrei100011 a răspuns:

Pai nu le mai stoarce si aceste pete nu vor mai aparea.winking