| Zoyka a întrebat:

deci ieri mam intors de la mare si nu mam bronzat ft tare as dori sa va intreb cum sami mentin bronzul pentru mai mult timp si fara creme etc.
ceva facut acasa.
Am auzit ca sami dau fata cu gheata se va mentine e adevarat?
Multumesc si sorry pt greselile de ortografie
Pup

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Bronzul nu îl poți menține decât prin solar. Zilnic, pielea se regenerează ( un strat de piele foarte subțire se desparte de corpul nostru ) și nu ai cum să împiedici asta. Să menții straturile de piele afectate de soare ( adică bronzate ). Este ceva normal, natural, al corpului nostru. Te poți duce la piscină și să folosești ulei de măsline, te vei bronza multicel și așa va dura mai mult până revii la culoarea inițială.
Baftă happy

2 răspunsuri:
| moshulica a răspuns:

Draga noastra prietena Zoyka,
Bronzul nu-l poti mentine nicicum. In schimb, poti incerca sa te interesezi ce este cratima si cand se foloseste. Acea liniuta orizontale mititica, bine plasata, te-ar infrumuseta mult mai mult decat bronzul a carui mentinere te preocupa atat de mult. Nici punctul nu e mai putin important decat cratima, se foloseste si el din cand in cand.

| Zoyka explică:

Am spus sorry ptc. nu am scris corect insa nu locuiesc in Ro de vreo 9 ani si imi este cam greu sa scriu cratima ptc. nu invat limba romana si am vazut multi utilizatori care nu o folosesc