| Ddddddddddd a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa adopt un nou stil vestimentar, dar imi este teama. De exemplu, inainte eram foarte baietoasa, iar acum as dori sa fiu mai feminina, sa port tocuri, etc.
Imi este foarte teama de parerea celor din jurul meu, nu am incredere deloc in mine.
Cum sa fac aceasta schimbare? Sa incep usor? Sau dintr-o data? Cum sa prind incredere in mine?

9 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Http://www.rochiirochitesifustite.ro/archives/sty/consilier-vestimentar - trimite un mail (mentioneaza si magazinele de unde faci shopping) si o poza pe adresa de contact -vei primi consultanta gratuita!

| MeGustaaaaa a răspuns:

Pai, daca tu te simti bine in tinutele tale nu mai conteaza ce zice lumea.Simte-te cat mai bine. Daca vrei sa fi baietoasa, fi baietoasa.Dar daca vrei sa fi mai feminina, fi.Conteaza de tine...Alege ce-ti place de tine.

| Patrăţel a răspuns:

Ca sa nu-ti mai fie teama, incerca sa te documentezi mai intai, uita-te prin reviste, pe net pentru. a vedea ce se poarta si cum se poarta anumite haine happy deoarece tu nu ai mai adoptat acest stil si poti sa greseli in ati asorta hainele si de aceea parerea celorlalti poate fii una. ciudata. Imbraca-te lejer, fresh si feminin, accesori finute, acum pentru. ca inca mai e cald, poti purta sandalute cu toc ortopedic acum de inceput sunt super si merg cu orice, blugi de orice fel, fuste, rochite si sunt si comode, si oricum, nu mai baga atat in seama parerea celorlati, cainii latra ursul mergewinking!

| kanajambe a răspuns:

Cel putin la liceu e foarte usor sa-ti schimi stilul,da. uite.o camasa mai larguta, o curea in talie si tocuri e un inceput, nu trebuie sa fie o explozie ca vei fi inteleasa gresit. succes:*

| LifeInPink a răspuns:

Daca tu te simti frumoasa, asa te vor considera si cei din jur, daca te simti bine in pielea ta, totul vine de la sine, si increderea si tot. nu trebuie sa-ti fie teama de nimic. frica strica foarte mult. incepe usor usor sa te imbraci mai feminin, dar trebuie sa fie si comportamentul la fel de feminin, altfel vei fii tot o baietioasa, dar cu tocuri. multa bafta.

| pufosheniapufoshenia a răspuns:

Incepi usor usor... o camasuta dupa aia un toculet etc.Nu e mare lucru sa faci asa ceva.Bafta

| Anuldedinainte a răspuns:

Prinde increde, capu sus si nu baga in seama parerea altora. Esti o pers tare. Arata-le si lor

| KaRyNuTzza a răspuns:

Pai poti sa o iei incet ''adica o fustita,o bijuterie doua, parul coafat, un fard ...Si o sa vezi ca te vei adapta incatul cu incetul (si eu am fost foarte baietoasa ) Si trebuie sa ai incredere in tine!

Sper sa iti fie de folos! Te pup:*happy

| alelale a răspuns:

Ia-o incet. Poti incepe prin a purta mai des o fusta sau sa porti culori deschise.Nu te gandi la cei din jur. Tot ce conteaza este sa te simti tu bine si sa te simti comfortabil cu stilul tau.