| SalvatoreLeon a întrebat:

M-am ras ieri in cap, are ceva daca o sa port cam 2 ore pe zi sapca in cap cat ma duc la sala sau ies afara? Imi poate afecta cresterea parului? Si de cate ori ar trebui sa ma rad ca sa se regenereze parul? FUNDA!

ps: o sa folosesc ulei de ricin, de masline, albus de ou, miere, vitamina A/E, petroleum pe viitor dupa ce mai creste

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rasul in cap nu afecteaza cresterea parului, dimpotriva, ajuta la regenerarea lui!
Poti folosii de acum ulei de ricin (sau de cocos) caldut, pus la radacina parlui, cu un bot de vata. Pentru ca acum incepe regenerarea lui si are nevoie de aceste elemente care hranesc si ajuta la cretserea unui par frumos si sanatos.

| nirocino a răspuns:

Rasul in cap are efect invers, adica te cheleste. La fel si purtatul sepcii, mai ales in zilele calduroase. Cei care au facut armata stiu despre ce vorbesc!

| Sonic2070 a răspuns:

Afecteaza, dar, foarte putin! Depinde si cat de stransa o porti!

Răspuns utilizator avertizat