| aaaalexa a întrebat:

Am auzit pentru. ati creste parul mai repede iti poti aplica pe par ulei de ricin
Intrebarea este : Poate afecta parului?
M-ar interesa si cum pot sa-l folosesc? trebuie sa-l amestec cu ceva?
Fundita :*
Multumesc!
P. S : daca stiti in cate luni iti da rezultate ( de crestere a parului )

4 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Da, am incercat ulei de ricin si chiar isi face efectul. Foloseste-l vreo 2-3 luni si o sa vezi diferenta. Si nu iti afecteaza deloc parul.

| afurisita a răspuns:

Hei,nu afecteaza parul. la inceput e indicat sa-l folosesti de minim 2 ori pe saptamana, si apoi dupa vreo 2 luni, poti sa mai raresti. eu il incalzesc 2-3 secunde,in cuptorul cu microunde, pentru ca se face mai lichid, si intra mai usor in par.il aplici la radacina, si faci masaj usor 2-3 minute, poti sa aplici un pic si pe lungimea parului.il lasi sa actioneze minim 3-4 ore, eu il las peste noapte. isi face repede efectu, acum depinde de fiecare persoana in parte... bafta!

| Anca95 a răspuns:

Nu are cum sa afecteze parul.E ft ft bun amesteca o sticluta de ulei de ricin cu 2-3 linguri de ulei de masline si aplica-l pe intreg parul si culca-te cu aceasta mixtura. Succes:*
P.S il poti folosi si ca atare fara ulei de masline

| Catalyna306 a răspuns:

Parul, in general, creste repede.Doar factorii externi il afecteaza.Cum ar fi:statul excesiv la soare,placa toata ziulica,feon la greu,produse nespecializate. Uleiul de ricin, intr-adevar,stimuleaza cresterea.O masca potrivita de par ar fi :ulei de ricin(care il gasesti in farmacii),amestecat cu putin ulei de masline(cateva linguri-depinde de lungimea parului), 1, 2 oua putin lapte si o lingrita de miere ar fi perfect.aceasta masca trebuie tinuna cam 2 3 ore min, minim odata pe saptamana.Rezultatele se vor vedea in aproximativ cateva luni-2 3 luni.Trebuie sa ai rabdare multa.Iar atunci cand te samponezi, acordeaza cateva minute pentru masarea scalpulu.stimuleaza circulatia sangelui si prin urmare crestea parului mai repede.