| anonim_4396 a întrebat:

Primu are funda, si toti care raspund au puncte! Cu ce accesorii, culori si alte haine ati asorta:
-un pantalon verde
-o bluza de trening gri cu dungi negre
-un tricou cu strumfi
-o camasa cu carouri albe si negre
-niste blugi albastrii
-un tricou pe care scrie,, Santa`s girl``
-niste manusi cu spatiu pentru degete
-o bluza de trening, cu fermoar, pana la genunchi
-tricouri de oricare tip
(toate astea pentru fete)

Răspuns Câştigător
| Aysa19 a răspuns:

Buna! Pai ce fel de pantalon verde? materialul? anyway...pai eu as asorta cu o bluza albastra si o esarfa alba si niste botine albe.
Acum bluza de treining grii cu dungi negre se poate asortaa cu o perechede pantaloni de treining negrii si adidasi sport negrii.
-un tricou cu strumfi, pare ceva mai "happy" poti adorta cu niste pantalonii jeans!
-o camasa cu carouri albe si negre, eu as aorta cu o pereche de pantalonii negrii cu talia inalta pe mijloc o curea neagra putin mai lata, o preche de pantofi negrii si o poseta nu prea mare nici prea mica alba!
niste blugi albastrii, tricouri bluze depinde de gustul tau dar culoarea -Poti asorta cu: alb, negru, albastru, verde, violet, portocaliu.
-un tricou pe care scrie,, Santa`s girl`` cu o fustita mai pretentioasa alba.
-niste manusi cu spatiu pentru degete, depinde de manusi cum sunt gen elegante sau?
o bluza de trening, cu fermoar, pana la genunchi, nu e chiar genul meu dar sa zicem ca poti asorta cu o pereche de colanti negrii:-s (cred) si ceva tenesi f usori.
tricouri de oricare tip-depinde tocmai daca sunt elegante cauta ceva elegant sublim, daca nu poti asorta cu ce ti se pare tie ok.
Sper ca te-am ajutat si ca ti-a fost pe plac explicatiile

10 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Pantalon verde : bluza alba/crem, balerini crem din material din acela satinat, posetuta neagra, mica, din imitatie de piele, bratari metalice argintii, cercei mici, rotunzi verzi, machij in nuante nude

bluza de trening gri cu dungi negre : pantaloni de trening negri, tenesi alb/gri SAU blugi inchisi la culoare, tenesi/skateri, par prins in codite/coada impletita, cercei mari rotunzi

tricou cu strumfi[ ii ador] : pantaloni scurti, de blug, UGGs'/ sandale cu paltforma negre, O poseta maaare din rafie cu un baticut legat[in tonurile tricoului]

camasa cu carouri albe si negre : fusta pana pe la genunchi, negra, eleganta, cu talie inalta, ciorapi negri/de culoare piciorului, pantofi cu tocui [ 7-13 cm], negri, din lac, decupati in fata SAU botine gri cu aspect vintage, un veston negru, asortat cu fusta, un plic tot vintage

blugi albastrii : tricou lung pana deasupra genunghilor, cu dungi/punctulete/diverse modele, tenesi asortati, o geanta mare de blug, in nuante reci

tricou pe care scrie,, Santa`s girl`` pantaloni albi, lungi sau 3/4, sandale rosii/negre din acelea cu 2-3 barete, un bolero subtire, alb, o gentuta mica rosie/alba/neagra din aceeia cu fundita supradimensionata [ presupunand ca tricoul e rosu]

manusi cu spatiu pentru degete : o rochita roz/negra, cu parte de jos in stil,, tutu'', adica mai bufanta, balerini/tenesi negri, o geaca de piele si in par, o funda pe care ti'o poti face singura, atasand pe o cordeluta tul, si un material mai gros, din aprox. aceeiasi culoare.

bluza de trening, cu fermoar, pana la genunchi : blugi deschisi la culoare, conversi sau tenesi de orice tip, un rucsac mai maricel gen ghiozdan, 2-3 inele pe un deget[ din alea colorate si subtiri, gasesti la benvenutti]

tricouri de oricare tip : depinde, daca sunt mai elegante, poti sa le porti cu fuste si ciorapi colorati, balerini sau tocuri, daca sunt din alea subtirele de vara, poti sa le iei cu pantaloni scurti NU din blug, albi sau crem, platforme cu tocul din material de ala din care se fac sacii, genti mari, accesorii colorate. Daca sunt de alea cu maneca lunga dar cu imprimeuri dragute, le poti lua cu blugi, tenesi, cizme, UGGs' sau orice alt tip de incaltaminte fara toc.

sper sa-ti palcahappy eu cam asa ma imbrac, scuze pentru greseli daca sunt, m-am cam grabit si am si scris multisorblushing :*

| asdfghjklmnb a răspuns:

1. un pantalon verde, cu cerceii astia:
http://www.ideaplaza.ro/images/Cercei-mar-verde_1.jpg
as pune un tricou negru simplu su un lamt care sa iasa in evidenta(preferabil verde)
2. un tricou cu strumfi, botine, jeansi si bratari colorate
3. o camasa cu carouri albe si negre, blugi, lant argint, bratara argint, botine.
4.niste blugi albastrii:http://www.polyvore.com/2011_fashion_trend_prediction_bell/set?id=26544607
5. un tricou pe care scrie,, Santa`s girl`` :cu o esarfa si o fusta
6.tricouri de orice tip:http://www.polyvore.com/cgi/set?id=26210166
7.niste manusi cu spatiu pentru degete:http://www.polyvore.com/cgi/app?did=21861740
8. o bluza de trening, cu fermoar, pana la genunchi:colanti, bratari facute manual sau si silicon

| Awndre a răspuns:

Nu o sa le iau pe rand.happy-->

Un pantalon verde.pai o bratara in nuanta verde, verde inchis. cu o bluza/camasa + vesta. cercei ceva dragut, sa nu iasa prea tare in evidenta de preferat niste perlute ceva, bilutehappy.
Blugi albastri, pai depinde unde mergi. In caz ca mergi la scoala, poti purta o camasa+vesta stramta, o cravata draguta sau niste margele finute + o curea cu tinte/animal print + niste cizme gen botine sau UGG-uri.
- Tricourile de orice tip se pot purta cu colanti de piele/stramp, blugi skinny, pantaloni de trening etc cu cate un accesoriu draguthappy
-Camasa cu carouri albe si negre. Pai ii poti pune o curea sa iti evidentieze talia si o poti purta cu blugi negri, albastri de preferat skinny + cizme cum am spus mai sus, ugg`uri sau botine + accesorii gen lantic cu hello kitty, cu un semn dragut, care sa reprezinte ceva gen pacea, iubirea, dragostea, infinitul.

| Shawty a răspuns:

Pantalonii verzi ii poti asorta cu o camsasa Galbena si cu accesorii verzi + esarfa
bluza de trening cu pantaloni negrii si bascheti in picioare sau adidasi
pantaloni albastrii sau blugi cu bascheti colorati
pantaloni gri si accesorii +palarie neagra/gri/alba
blugi...
ceva gen rok tricou/bluza mulata
blugi. si adidasi
pantaloni negri, bascheti

| amaranth a răspuns:

Pai. pantaloni verzi, depinde. daca sunt blugi ii poti lua cu niste cizme negre si o bluza neagra, o bratare verde, sau ceva de genu.

- bluza de trening. merge la blugi albastii, nergrii sau gri si cu un tricou negru si adidasi
-tricoul merge la adidasi si blugi sau pantaloni de trening
-camasa merge la blugi gri/nehri/albastii cu cizme / balerini etc. cu un lantisor si o bratara neagra. etc.
- blugii albastii, merg la orice.

etc.

http://1.bp.blogspot.com/......bumbac.JPG

http://www.femeia.ro/......5-0-18.jpg

mai uita-te pe aici http://www.polyvore.com/cgi/explore

| UoatDăhFaac a răspuns:

Hm...thinking as asorta niste ~blugi albastrii cu un tricou cu strumfi(care sunt albastri ) si un hanorac ori ala cu fermoarpana la genunchi(am si eu tongue ) ori altul.happy cam asa mi-ar placea mie tongue)
Funda?

| supergeniu a răspuns:

Un pantalon verde. un flanel verde. si asa in continuare.nu ma pricep deloc la haine.sa fiu imbracat in aceeasi culoare!

| Ilyncutz a răspuns:

Iti vvoi da niste sfaturi si reguli in care sa asortezi orice culoare vestimentara:
REGULI

1. Culorile primare si secundare care stau una langa cealalta in roata culorilor se considera similare una cu cealalata.(ex: albastru este similar cu verde si violet, portocaliu este similar cu rosu si galben). Aceste culori se pot asorta una cu cealalata si au adesea efect de atenuare reciproca.

2. Culorile primare si secundare care se afla in parti opuse ale rotii culorilor se considera culori complementare. (ex: albastru este complementar cu portocaliu, violet cu galben iar rosu cu verde). Se numesc asa deoarece culorile pe care le complementeaza se evidentieaza si par mai puternice una langa cealalta, decat luate separate.

3. Daca ai o piesa vestimentara care contine mai multe culori, regula este sa asortezi numai una dintre culorile acesteia, de obicei cea care este majoritara.

4. Nu este recomandat sa incerci sa asortezi tipare de culori diferite. O bluza in dungi de mai multe culori nu va arata prea estetic asortata la o fusta cu buline rosii. Chiar daca sunt multi designeri care incalca aceasta regula, o astfel de combinatie nu arata prea bine nici macar pe siluetele subtiri ale modelelor.
ALB SI NEGRU

Poti asorta cu: orice culoare

Aceste doua "culori", tehnic vorbind, nu sunt culori. Albul este, de fapt, absenta totala de culoare combinata cu un maximum de luminozitate. Pe de alta parte, negrul, este format din amestecul tuturor culorilor cu un maximum de intunecime. Aceste doua nuante sunt singurele care se pot asorta oricarie alte culori si chiar una cu cealalta, fiind exceptiile care confirma regula. Albul are tendinta de a scoate in evidenta culorile asortate, in timp ce negrul le ia din stridenta.
ROSU

Poti asorta cu: alb, negru, rosu, violet, portocaliu, verde

Cand vrei sa asortezi rosu este mai usor sa potrivesti tot nuante de rosu, dar mai inchise, precum caramiziu. Rosu are ca si culori similare violet si portocaliu, prin urmare poti asorta rosu cu nuante ale acestor culori, dar care sa nu fie prea inchise sau prea deschise. Culoarea complimentara pentru rosu este verde, le poti asorta atat timp cat alegi nuante mai atenuate, nu intense, altfel vei scoate in evidenta cele doua culori intr-un mod inestetic. Fereste-te sa asortezi rosu cu albastru si galben, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de albastru sunt indreptate spre violet iar nuantele de galben spre portocaliu.
ALBASTRU

Poti asorta cu: alb, negru, albastru, verde, violet, portocaliu

Ca si in cazul rosului, este bine sa combini albastrul cu nuante de albastru mai inchise. Verde si violet sunt culori similare si poti asorta de minune nuante deschise de verde si violet cu nuante mai inchise de albastru. Portocaliu este culoarea complimentara pentru albastru, iar combinandu-le vei intensifica nuanta de portocaliu. Fereste-te sa asortezi albastru cu rosu si galben, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de rosu sunt indreptate spre violet iar nuantele de galben spre verde.
GALBEN

Poti asorta cu: alb, negru, galben, verde, portocaliu, violet

Galbenul este o culoare foarte dificila, deoarece tinde sa fie mult prea intensa. De aceea, este recomandat sa folosesti nuante de galben mai pale sau pastel (cele neon sunt foarte dificile). Culorile similare galbenului sunt verde si portocaliu, iar pentru efect estetic este bine sa alegi nuante mai deschise, o nuanta foarte inchisa va evidentia si mai mult intensitatea galbenului. Culoarea complimentara galbenului este violetul, insa trebuie sa ai grija cand le asortezi sa nu fie una mai intensa decat cealalta, deoarece poata acapara si produce un efect inestetic. Le alegi la fel de intense sau deschise pe amandoua. Fereste-te sa asortezi galben cu rosu si albastru, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de rosu sunt indreptate spre portocaliu iar nuantele de albastru spre verde.
VERDE

Poti asorta cu: alb, negru, verde, albastru, galben, rosu

Secretul asortarii culorii verde este in a alege nuanta potrivita de verde. Daca alegi o nuanta de verde care se regaseste in natura (kaki, oliv, smarald, etc.), poti sa o asortezi cu aproape orice culoare. Culorile similare verdelui sunt albastru si galben, si se potrivesc de minune cu verde, daca nuantele nu sunt foarte intense. Culoarea complementara verdelui este rosu, si se potrivesc foarte bine daca te mentii in spectrul normal si nu alegi nuante prea intense. Fereste-te sa asortezi verde cu violet si portocaliu, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de violet sunt indreptate spre albastru iar nuantele de portocaliu spre galben.
VIOLET

Poti asorta cu: alb, negru, violet, albastru, rosu, galben

Asortarea culorii violet are cam aceleasi reguli ca si asortarea albastrului. Asorteaza nuante de violet mai inchise, e mai simplu. Nuantele de albastru si rosu sunt similare cu violetul si se potrivesc cel mai bine cand sunt mentinute la acelasi nivel de intensitate, mai ales cand violetul este cea mia inchisa nuanta din vestimentatie. Culoarea complementara violetului este galbenul, insa trebuie sa le asortezi la aceeasi intensitate, deoarece daca una dintre culori este mai intensa poata acapara si produce un efect inestetic. Le alegi la fel de intense sau deschise pe amandoua. Fereste-te sa asortezi violet cu verde si portocaliu, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de verde sunt indreptate spre albastru iar nuantele de portocaliu spre rosu.
PORTOCALIU

Poti asorta cu: alb, negru, portocaliu, rosu, galben, albastru

Portocaliul este o alta culoare "periculoasa" in ceea ce priveste asortarea, deoarece are tendinta sa fie mult prea intensa si tipatoare. De aceea, este recomandat sa alegi nuante de portocaliu mai deschise sau mai inchise pe care sa le asortezi cu nuantele similare acesteia: rosu si galben. Maronul este nascut din portocaliu si este o culoare care se poate asorta foarte usor. Culoarea complementara portocaliului este albastru, dar trebuie tinut cat mai in umbra pentru a nu transforma portocaliul in ceva mult prea tipator. Fereste-te sa asortezi portocaliu cu verde si violet, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de verde sunt indreptate spre galben iar nuantele de violet spre rosu.
sper sa iti fie de ajutor, fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bluza de trening alba, cu fermoar, pana la genunchi cu o camasa in dungi verde, ghete galbene si un tricou cu Cartman cand isi arata fundu portocaliu.
ps ti-am facut special aceasta tinutawinking

| jojo_4340 a răspuns:

Pantalon verde : cu o bluza rosie thinking sau cercei si bratari rosii sau negre
o bluza de trening gri cu dungi negre : cu niste blugii sau raiati negri happy. sau cu niste colanti rozsmug si botine grilove struck
un tricou cu strumfi: cu niste blugi griwinking
o camasa cu carouri albe si negre: cu pantaloni negri sau rosii
niste blugi albastrii: cu un tricou alblove struck stii ca alea cu "bebe" pe
elehappy
un tricou pe care scrie,, Santa`s girl`` :thinking cu un fular pufos alb sau rosu' si niste pantaloni negrihappy
niste manusi cu spatiu pentru degete:cu o pereche de colanti negrii si o curea de aia:Xde pus la mijlok si un trcou (depinde culoarea manusilor)
o bluza de trening, cu fermoar, pana la genunchi : o pereche de colanti negri si niste botine roz sau grilove struck
tricouri de oricare tip : de obicei cu blugithinking sau colanti si sa bagi tricou in blug/colant love struck

sper sa te ajute love struck. funditshaaa big grin?