| Frunziix3 a întrebat:

Hey TPU!
Stiu ca intrebarea s-a mai pus de o suta de ori dar...
Ce coafuri pot sa-mi fac pentru prima zi de scoala? Am parul lung si foarte, foarte des. Trec intr-a V-a. (Nu vreau cu parul desfacut, facut cu ondulatorul sau cu placa si nici o coafura de genul coada de cal).

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impletitura, spic, parul prins in coc

| 0x11111051 a răspuns:

1) N-am stiut ca la voi se incepe de pe 16 big grin big grin
2) Te duci la scoala, nu la nunta!

| AndreeeaDaniela a răspuns (pentru 0x11111051):

Dar la tine cand se incepe scoala?(Scuze ca ma bag aiurea in discutie, dar am mai auzit "replica" astabig grin)

| 0x11111051 a răspuns (pentru AndreeeaDaniela):

Pe 1 septembrie, la mine se incepe. big grin

| AndreeeaDaniela a răspuns (pentru 0x11111051):

Wow! De unde esti?happy

| 0x11111051 a răspuns (pentru AndreeeaDaniela):

Moldawia big grin

| Skypee a răspuns:

Eu trecu clasa a 9-a si doar imi aranjez un pic parul sa arate smecherwinking si tot nu imi fac asa griji cum si ce sa fac.Concluzie, vezi dimineata aranjeajal in mai multe moduri etc. si in timp ce ti-l faci poate iti place cum arata. Eu cand imi fac parul il fac intr-un mod si daca nu imi place ma spal pe cap si fac iarasi pana iese laughing

| andreimada a răspuns:

Prinde-l claie gramada. In a 5 -a vrei sa fii in pas cu moda :o? OMG!

| InsertName a răspuns:

Esti clasa a v-a, nu te duci la nunta, te duci la scoala.

| Frunziix3 explică (pentru InsertName):

Exact. De asta nu vreau sa mi-l las liber sau sa mi-l ondulez, dar nici sa-l prind intr-o coada de cal simpla...ca asa am tot facut. (Plus ca mama ma bate la cap sa-mi mai schimb coafurile...)

| ElizaaaX a răspuns:

Cum ai trecut in clasa a cincea ar fi foarte dragut si iti va da un aspect copilaresc coada impletita pe o parte si un coc lejer in verful capuli ori parul prins intr-o coada de cal

| RosesFlowerLove a răspuns:

Poti sa-l impletesti in doua codite peste urechi. Poti sa-ti pui si o cordeluta.Asa arata si dragut si este si sub control (Stiu cat de imposibil poate fi parul des.Si al meu e asa mai ales dupa dus.)