| AleFizzy a întrebat:

Vreau sa am buze mai pline si mai moi, mai fine. De obicei frec usor o periuta de dinti pentru a lua pielea moarta de pe ele,apoi ma dau cu un balsam ultra hidratant. Ce alte sfaturi mai aveti? Scuzati categoria, dar e cea mai vizitata.
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| crissu2314 a răspuns:

Hey,poti sa aplici miere pe buze, o lasi sa actioneze 20 de minute sau 1. Foloseste un balsam de buze de calitate!
Alege un balsam de buze care nu contine derivate din petrol. Noi am opta pentru un balsam cu ingrediente naturale: miere de albine, ceara de albine, ulei de jojoba etc. si cu factor de protectie minim 25 (SPF 25). Aplica balsamul de buze de fiecare data cand iesi din casa.

2. Nu iti mai umezi buzele
Nu iti mai umezi buzele, mai ales atunci cand iesi afara. Daca simti nevoia sa le simti mai moi, foloseste balsamul de buze!

3. Nu iti roade buzele
Nu le faci niciun bine daca le rozi. Din contra, buzele tale sufera in acele momente. Incearca sa te dezobisnuiesti de acest tic.

4. Zambeste!
Zambeste cat de mult posibil si incrunta-ti buzele cat mai putin. Astfel, riscul ca buzele tale sa ajunga stafidite la o varsta frageda scade.

5. Exfoliaza-ti buzele!
a. Seara, dupa ce te speli pe dinti, maseaza-ti usor si buzele. b. Folosind miere zaharisita sau malai umezit aplica un gomaj natural. Tu alegi ce varianta vei folosi, insa tine minte ca dupa exfoliere trebuie sa aplici mult balsam de buze.

6. Consuma multe lichide
"Pentru o viata sanatoasa, consumati zilnic minim 2 litri de apa!" Adevarat! Apa este extrem de necesara organismului uman. Bea multa apa! Astfel, toate tesuturile vor fi hidratate si vei arata minunat! Speram ca vei urma macar cateva dintre sfaturile noastre, capatand astfel niste buze de invidiat. Nu uita ca frumusetea si o stare de bine ti se citesc pe buze!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Asa fac si eu cum faci tu. In plus cand mi se exfoliaza pun un pic de scotch pe buze si cand dezlipesc vine jos pielea moarta tongue si aplic miere dupa chestia asta sau oricand sunt uscate. O lasi cam 10 minute apoi te speli cu apa calduta.
In privinta machiajului, putin iluminator aplicat in arcul lui cupidon (adancitura din mijlocul buzei de sus) si putin gloss sau iluminator pe mijlocul buzei de jos va da impresia de buze mai pline si voluminoase,

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

In legatura cu periuta de dinti, mi se pare o idee proasta, iti afecteaza pentru ca periuta de dinti e dura. foloseste un ruj care sa dea impresia ca sunt mai mari. in general culorile mai aprinse.mai e si varianta sa injectezi tot felul de solutii dar nu iti recomand

| wolder a răspuns:

Cumpara un luciu care arata buzele mai pline

| capricc a răspuns:

Dimineata e ok sa folosesti un balsam de buze. Seara poti face un tratament cu ulei de peste, contine acizi grasi omega 3 care stimuleaza grasimea naturala a buzelor. Sau chiar margarina sau unt, daca vrei remedii naturale... Poti sa cauti si pe Google buze mai pline in 3 pasi, ca tot despre asta se vorbeste: hidratare, masaj, exercitii si nu in ultimul rand, machiaj.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfolierea buzelor
cu produse naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......zi-buzele/