| CatyVany a întrebat:

Vreau sa va impartasesc si voua din prima mea experienta la solar. Pt cele mai bune sfaturi dau FUNDA! Astazi am fost pentru prima oara, si am de gand sa ma mai duc o singura data, joi. Eu am o piele buna, putin inchisa. Duminica trecuta am stat la soare si in 25 min m.am bronzat destul de mult. La solar (orizontal) am stat 6 minute si chiar m.a prins binisor, de aceea o sa mai merg doar o data. Mi.a dat o lotiune cu care m.am dat pe corp. Pe fata nu am dat cu nimic, si nu am avut nici ochelari de protectie. Sincer ma dor putin ochii si ma ustura un pic buzele (conturul). In rest totul e bine, chiar au fost 6 minute foarte relaxante. Ce ar trebui sa folosesc pt fata si buze? Data viitoare sa cer ochelarii de protectie? Oare m.a afectat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ne impartasesti si problemele cu piele mai tarziu...

| AH5 a răspuns:

Ma ajuti si pe mine? Cat ai stat in total la solar? Si cat costa minutul?

| CatyVany explică:

Pentru inceput am stat 6 minute, intr.un aparat orizontal si nu a fost nevoie sa ma intorc pe cealalta parte. Pretul e in functie de salon. Unde am fost eu a costat 2 lei minutul.

| CatyVany explică:

Si eu le.am citit Alexandra kiss merci, eu am fost in Dambovita.

| Alexandra_Ail_1994 a răspuns:

Eu am citit mult despre solar si am aflat ca solarul este mai putin periculos decat soarele. Soarele este mai puternic, nu mi se pare mult 6 minute, pentru ca se duce repede, asta nu inseamna ca trebuie facute excese, multe persoane devin dependente de solar, apropo s-a deschis unul nou in cartierul Vitan cu 1 ron / minutul si are cele mai bune aparate megaSun, este foarte bun!