| LauraGrigoras a întrebat:

Hey! Vreau sa imi cumpar un fon de ten de la Vichy dar eu am tenul acneic cu o gramade se semne si cosuri si nu stiu de care sa iau. De ala "norma derm" sau ceva genu? Si...e adevarat ca nu au parabeni? Astept sfaturi! Multumesc!

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Eu spun ca sunt ok fondurile de ten de la Vichy, mai ales cele pentru tenul acneic. Dar, te sfatuiesc sa folosesti o crema coloranta sau un corector. Poti sa folosesti si fond de ten, daca acesta nu contine parabeni. Te sfatuiesc sa lasi tenul sa respire si sa il ingrijesti cat mai mult. Daca te hotarasti sa te dai cu fond de ten sau crema coloranta, nu uita sa te demachiezi. In concluzie, ti-as recomanda crema coloranta, deoarece este mai putin pretentioasa si este perfecta pentru tenul acneic. Alegerea iti apartine. Sper ca te-am ajutat!

| KaRioKa a răspuns:

Nu iti lua de la vichy ca sunt naspa am avut eu si sunt prafoase mai bine i.ati de la ivatherm, clinique sau clarins sunt niste fonduri de ten foarte bune care iti ajuta tenul si eu am folosit si da rezultate

| Kasia a răspuns:

Iti recomand Dermablend pentru ca are o acoperire mare si mascheaza foarte bine imperfectiunile.si da, nu au parabeni.

| Ade123456789 a răspuns:

Nu iti lua deloc fond de ten o sa-ti apara si mai multe acnee cel mai simplu ar fi sa iti iei tratamente de cosuri sau sa te speli pe fata cu protex...
Da roade, nu-ti strica tenul