| Ioana184 a întrebat:

Bună,după părerea voastră care e cea mai buna marca pentru tenul acneic:
- Gerovital
-Vichy
- Ordinary
-Avene

Nu am o problema foarte mare cu acneea,vreau doar să apară din ce in ce mai puține cosuri,, sau voi ce ați folosit?

Răspuns Câştigător
| iamcristinab a răspuns:

Eu am fost la dermatolog acum ceva timp si mi-a recomandat Avene, un gel de curatare delicat care mi s-a potrivit de minune, avand in vedere ca tenul meu este super sensibil, nu l-a uscat deloc, dar l-a si curatat in acelasi timp.Deci, pentru mine Avene este potrivita, dar sfatul meu ar fi sa consulti un dermatolog deoarece ceea ce i se potriveste unei persoane, poate fi daunator pentru alta.Succes!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la dermatolog, nu mai lua produse după ureche ca după să te plângi că nu-s bune de nimic sau că ți-au făcut rău

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu recomand Gerovital. Știu din ce este făcut, dar nu spun.

| NLS a răspuns:

Produsul care o ajuta pe prietena sau pe mama ta, poate sa îți facă tie de 10 ori mai rău.
Asa ca mai bine mergi la un dermatolog sa stabilească ce tratament trebuie sa urmezi.
Apropo, am încercat și Gerovital printre multe altele, iar produsul care m-a ajutat cât de cât nu se mai produce de vreo 3 ani.
Înlocuitorul, un gel, nu are nici un efect, doar îmi distruge tenul (folosit după indicații, nu am aplicat mai mult, nu l am lăsat pe față mai mult).

| Dana1999 a răspuns:

Mergi la un dermatolog! Nu le testa pe tine inutil si nu mai cere păreri despre tratamente medicale unor străini!