| anonim_4396 a întrebat:

Hey, vreau sa imi fac suvite roscate sau albastre cu ce as putea?(temporate) Nu vreau cu albastru de metil pentru ca pateaza. Tinctiura de castelin pateaza?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate pateaza dar petele se scot destul de usor cu servetele umede imbibate in spirt, periuta cu solutie de curatat sau sapun si tot felul de chestii de genul. Dar trebuie doar sa fi atenta, sa folosesti prosoape vechi si cada sa fie plina cu apa atunci cand iti clatesti parul ca sa nu atinga fundul cazii si sa o patezi. Iar apa in care ai tinut tinctura ca sa-ti faci suvitele trebuie sa o diluezi si sa arunci putin cate putin ca sa nu patezi chiuveta sau altceva, de preferat o pui intr-o sticla taiata si o arunci la gunoi.

Cat despre suvite...e mai usor sa-ti faci ombre decat suvite.

| Licurici_2266 a răspuns:

Toate produsele din gama asta pateaza. Albastru de metil, violet digentiana, tinctura de castelin. Daca le folosesti cu grija totul este bine.