| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vreau si eu niste idei de cum mi-as putea prinde parul in prima zi de scoala (am parul putin mai lung de umar si breton pana la barbie)

Răspuns Câştigător
| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Http://www.google.it/......Http?/url
uite aici daca gasesti ceva sa-ti placa!
ai putea si sa aduni parul intr-un coc!
pentru a avea un par super, iti mai recomad sa iti periezi părul înainte de a-l spăla. În acest fel vei îndepărta o parte din impurităţi, sa-ti masezi uşor scalpul pentru a îmbunătăţi circulaţia sângelui.
Clăteşte-l bine pentru a îndepărta şamponul, Nu folosi la spălat apă fierbinte;
Dacă timpul îţi permite, lasă părul să se usuce natural. În acest fel se va păstra hidratat şi va avea un aspect mai sănătos;
Nu folosi peria decât atunci când este uscat. Părul umed este mai fragil şi poate fi rupt uşor;
Limitează pe cât posibil folosirea ondulatoarelor sau a plăcilor pentru îndreptat. Temperaturile ridicate pot afecta sănătatea firului de păr.

4 răspunsuri:
| spiceontheparty a răspuns:

Fa-ti o coada de peste sau un coc gen fundita

| IlincaMaria a răspuns:

Salut. Din cate am citit in descriere, ai coafura lui Miley Cyrus. [Aproape]. Ai putea sa iti faci un coc, sa iti prinzi bretonul pe spate, sa-ti impletesti parul de sus sau sa ti-l dai cu placa si sa il lasi liber. kiss Noroc.

| Danaaaaaa17 a răspuns:

Pai prindetil in coada si apoi bretonul il prinzi pe spate dar il unflii puntin uite asa http://www.google.ro/......tp?/imgres