| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Ce metode de crestere a parului ati folosit? Vreau sa fie din experiente proprii sa nu imi ziceti daca il tii impletit o zi iti creste 3 cm...nu prea credbig grin.Deci ceva care ati "trait" voi, care stiti ca merge.Eu am parul pana la umeri si e tuns in scari deci nu prea cred ca il poti impleti.Alte metode? Multuumesc! Fuunditsa pentru cel mai bun rasp care da >roade:

20 răspunsuri:
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Ai cautat vreodata pe internet"metode de crestere a parului".Ma rog, acum iti voi zice din propria mea experienta:parul creste mai sanatos si mai repede daca il tunzi la varfuri la maxim 2 luni.Bei mai mult lapte,mananci mai multe banane(potasiu), il tii impletit, il ti in apa mai mult.NU IL FACI CU PLACA, sau drot-ul.
Experienta proprie nu copy pastebig grin
La revedere!

Răspuns utilizator avertizat
| ciresepeetno a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin.Il gasesti in farmacii.este un foarte bun stimulator de crestere nu doar la par si ci la unghii.Eu l-am folosit si dupa cateva saptamani s-a vazut o diferenta uimitoare!

| Naspa6969 a răspuns:

Deci eu am incercat Nivea acela nou long hair sau ceva de genul asta si mi-a crescut destul de mult parul si stiu ca m-am mai dat cu placa. Dar ala nu prea merge deci nu este bun. Daca nu eu ma spal de 2 ori pe saptamana si asa imi creste mai mult parul. Sper ca te-am ajutat!

| emm a răspuns:

Poate extensii laughing
altceva.nu cred ca exista.ca sa creasca ft. repede sad

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Buna! Ti am recomanda sa nu mai fi asa de nerembadoare si sa astepti sa iti creasca parul.
Daca nu iti place parul scurt de ce te ai tuns? Fara suparare dar asa e.
Totusi daca vrei neaparat parul meu puneti extentii ca nu stiu ce sa zic. Eu daca nu doresc par scurt nu ma tund.
Sper ca te am sfatuit bine.

| Rj a răspuns:

Cred ca trebuie sa folosesti metoda "asteapta timpul sa treaca". Adica, stiu ca sunt o gramada de metode pe internet, dar nu stiu cate din ele functioneaza. Fiecare persoana are propriul ritm de crestere a parului. Decat sa ti-l distrugi cu tot felul de cosmetice si sa arunci banii in vant mai bine astepti. Si in plus vara e mai bine sa-l ai mai scurt, parul lung nu inseamna neaparat un par frumos.

| MalikBitch a răspuns:

Separi un galbenus de albus(ce are un ou in el) si te speli cu galbenusul.E scarbos dar functioneaza100%. Nu-l mai tunde niciodata(poti sa tai varfurile) si nu dai cu placa cu produse sau alte de astea sampon si balsam. Atat. Da-mi mie funda...sad n-am decat unasad

| Xperson a răspuns:

CAm nimic, ai rabdare, maninka cit mai multe vitamine si poate va creste dar nu-ti promit ca repede.

| patty26 a răspuns:

Eu am folosit acum catva timp ulei de ricin...il gasesti in farmacii>big grinbig grin

| patty26 a răspuns:

Scuze.acum vad ca nu s-a postat tot comentariul.
deci repet : Eu am folosit acum catva timp ulei de ricin...il gasesti in farmacii sau foloseste sampon cu extract de urzica.E chiar foarte bun pentru cresterea parului.Si eu din ala folosesc si acum:*
Sper ca te-am ajutat:*!
Bye!>big grin

| lolly a răspuns:

Metode. hmm... daca iti tunzi varfurile regulat, creste tot mai repede

| sanda_9766 a răspuns:

Incerca cu galbenus de ou dar de la gaina

| Roxanaaaa a răspuns:

Foloseste o masca de par cu efect hranitor gasesti la farmaciewinking

| Anna_9116 a răspuns:

Nu stiu daca merge sau daca e iluzie optica sau daca mi se pare... dar eu vara trkta ma tunsesem scurt si cat stateam in casa mi-l tineam prins... si parea mai lunghappy

| KarinaEva a răspuns:

Ulei de maslinebig grin funda?

| There a răspuns:

Pai.Simplu.
Neaparat o alimentatie sanatoasatonguearul este reflectia a ceea ce mananci,nu uita.
Lactatele sunt cele mai indicate[ sunt bogate in calciu]
Legume,fructe... de toate felurile
Taierea varfurilor despicate in fiecare luna, sau daca nu este nevoie, la fiecare 2 luni.
Inainte de baie cu 3-4 ore aplica ori ulei de masline ori de ricin. Uneori eu stau toata ziua cu el in cap,daca nu ies afara.[folosesc ulei de masline, pentru par uscat]. Foloseste un sampon pentru netezire sau pentru cresterea parului [ eu am folosit de la FAVISAN, sampon natural pentru cresterea parului si dat roade...nu este scump 15 lei]. Daca gasesti,un balsam pentru par lung,ca de exemplu cel de la Nivea.[face mereu reclama,nu ai cum sa nu sti.] Eu folosesc dupa fiecare baie un balsam cu pulverizator, este foarte bun. De la Schwarzkopf[Gliss].Am toata colectia [Inafara de cea pentru par vopsit]. Sunt foarte bune.Le'am incercat pe toate.
P.S:Nu aplica balsamul si pe pielea capului, asa poate as apara matreata
Nu folosi produte de styling.Sunt periculoase,dauneaza parului.
Nu folosi placa,uscator, ondulator, perie electrica.Aerul cald dauneaza parului
Foloseste o perie cu par natural,pentru ca absoarbe sebumul
Sper ca te'am ajutat.winking
Aaa, si da, mastile din ou sunt perfecte, dr mai ales cand adaugi ulei de ricin si putina tinctura de ardei iutewinking.
Ceao.

| Ursuletrozy a răspuns:

.sa il tunzi mai des cate putin si parul va creste mai repede.

| Moledaic a răspuns:

Uite au mi-am luat un ser de la vichy de cresterea parului si un sampon pentru asta.ca sa creasca mai repede taieti 1 data pe saptamana firele tocate sau netocate pentru a creste mai repede si spalate de mai multe ori pe cap cum ar fi la 2-3 zilelove struck funda?

| Moledaic a răspuns:

@nadia si daca ai decat una ce crezi ca esti tare daca ai mai multe funde eu n-am niciuna daca nu dai rasp bune eu ce sa-ti fac? mai bine zis Diiana ce sa-ti faca?laughing))))))rolling on the floor)vai de tine