| AnaaSb a întrebat:

Hi there! Eu as dori sa devin designer vestimentar, dar nu stiu cum sa ma,, ridic,, mai sus. Funda...

Răspuns Câştigător
| Prankster6 a răspuns:

Asta iumi doresc si eu deci e cam asa
in timpul facultatii o sa faceti si practica iar daca cineva pune ochii pe tine iti faci contract cu casa de moda respectiva timp de 5 ani apoi iti faci anunt si chestii, benere etc ca faci o prezentare
1. o sa ai angajate proprile femei care o sa se ocupe cu croitul hainelor
2. dupa ce ai facut 20-23 rochii, haine etc faci o prezentre
3. o sa inviti cat mai muti patroni de magazine
4. ei o sa le placa
5. o sa ai nevoie de un catalog unde fiecare model va avea un nr ex: no1, no2, no7 etc.
6. dupa ce le comanda tu le vinzi7
7. si tot asa pana o sa ajungi sus
8. funda:d

2 răspunsuri:
| deea_7942 a răspuns:

Buna, am vazut ca exista niste cursuri care abordeaza temele esentiale ale creatiei vestimentare, pornind de la informatiile generale despre structura corpului uman, despre caracteristicile culorilor si tesaturilor, ajungand pana la realizarea practica a diferitelor obiecte de vestimentatie (fuste, pantaloni, pardesie, haine pentru copii). mai multe detalii gasesti aici http://www.eurocor.ro/index.php?p_id=80271

| AnaaSb explică:

Deea, iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau, dar acest demo l-am descarcat si eu mai demult si nu mi-a mers.