| Josie a întrebat:

as vrea sa devin designer vestimentar. imi dati niste sfaturi, va rog?
stiu ca e nevoie de bani dar am destui pentru asa ceva.
am doar nevoie de niste sfaturi.
multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa intri in legatura cu un expert care e in domeniu si sa te indrume in acea meserie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu aş pune banii înainte. Trebuie să te gândeşti înainte dacă ai talent, înclinaţie spre acest domeniu. Eşti creativ? Ai simţ estetic? Ştii să desenezi? Să combini culorile?
Mai apoi ai putea să te înscrii la un curs de design vestimentar pentru a obţine o calificare. Abia mai apoi te poţi orienta spre deschiderea unui atelier,(poţi lucra şi de acasă) atragere clienţi etc.