| Ancuuuuuuuuuuu a întrebat:

Hristos a inviat! love struck. Stie cineva cum pot sa imi incretesc parul`?:-s. Nu am ondulator si nici codite dinalea impletite nu vreaupuppy dog eyes. Dau funda;;batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| bybyana21 a răspuns:

Si eu am fost in ajun de pasti 2 ore la bunica, pentru ca mama se ducea la cumparaturi.
Si la fel, nu avea ondulator, dar am vrut sa mi-l ondulez.
1. Bigudiurile
Eeh, nu sunt ele chiar asa de bune, adica dureaza mult pana le tii si nu poti noaptea, dar sunt o solutie.
2. Placa
Doamne, matusi-mea mi-a facut niste onduleuri superbe cu placa...
Uite niste site-uri care te-ar putea inspira cum sa folosesti placa in acest sens:
http://video.ele.ro/......arul_.html
Sau mai cauti tu pe google cum sa-ti faci bucle cu placa, ca eu invat si la istorie =)),
3.Peria si foehnul
Te speli pe cap, te stergi si cand e sa te usuci iti iei o perie dintr-aia rotunda si incepi sa-ti invartesti parul la caldura foehnului.

Sper ca te-am ajutat!
N-am crezut niciodata ca voi cersi, dar hai sa fac si eu: funda?

6 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Punetil pe moatee.happy
Iti tai dintr-o carta apoi infasofi parul pe fiecaree mot de ala.
Eu as a fac si imi iese superbhappy

| Daniistm a răspuns:

Am faccutsi eu o data prostia de a incinge un surub mai lugn si sa il ondulez inn cap dar sa nu faci asa pentru ca ai ocazi sa ti-l arzi. Poti lua un creion, sa ti-l ondulezi in cap si pe urma in timpu in care stai cu creionul in par dai cu fixativ. Dupa aceea ii dai drumu si iese dragut.

| Daniistm a răspuns:

Funda?

| gellymd a răspuns:

Este Un remediu bun care iti increteste parul`Mus Spumant` Care il pui pe par il freci bine, bine si el se face foarte cret...