| Play4Fun98 a întrebat:

Hy,TPU de ceva timp am o problema cu cosurile,si am citit pe un sait o masca pe baza de miere. Cine a mai incercat-o poate ma ajuta si pe mine, deci articolu suna asa: ``Masti de miere pentru acnee Iata cateva masti, impreuna cu retetele lor, simptome, tipul de piele pentru care sunt facute si cateva sfaturi: Masca de miere: doar mierea poate fi folosita ca masca si este eficienta in tratarea acneei, curatarea porilor si indepartarea microbilor. In plus, ajuta la pastrarea unui ten moale, neted si stralucitor. Ingrediente: doar miere Cantitate: la cerinta Pregatire: nu necesita Aplicare: intindeti un strat subtire de miere pe fata Sfaturi: incearca sa utilizezi miere filtrata Fapte: mierea are proprietati antimicrobiene, antioxidante, si in acelasi timp, este lipicioasa (lucru benefic). Aceasta viscozitate va indeparta praful, pielea moarta, microbii etc. Proprietatile sale antimicrobiene nu va lasa pielea sa se infecteze din nou, iar cele antioxidante vor da un aspect tanar tenului si nu in ultimul rand, ceara din miere va oferi pielii un aspect neted, lucios si stralucitor. `` ASA DAR NU SCRIE CAT TIMP SA TIN MIEREA, SI DE CATE ORI PE ZI SAU PE SAPTAMANA... cine ma poate ajuta multumeeeesc

3 răspunsuri:
| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

~ Eu nu am incercat asta cu mierea, dar mi-a zis cineva ca seara cand stau intinsa adica relaxata sa imi tai niste feliute subtiri de castraavete ovale si sa mi le pun pe fata~ Stiu ca ti se pare ciudat, si mie mi s-a parut dar am incercat si a mers. Acum tenul meu e super! Nu mai am nici`un cos! Poti incerca in fiecare seara, pana cand iti trece! Succes~ Ahh un sfat:
Nu le sparge, ca raman semne big grin

| scrisoarededragoste a răspuns:

Eu foloseam o cremă care se numeşte normaderm de la vichy(există şi săpun lichid verde normaderm).Te speli cu săpunul pe faţă şi după aceea aplici crema dimineaţa şi seara în fiecare zi. Vei vedea schimbarea în bine după 3-4 zile.

Atenţie! Nu trebuie să îţi storci coşurile. Faţa trebuie să fie mereu curată.

| iloveusa a răspuns:

Pai eu nu am incercat dar zic sa incerci pentru ca nu are ca sa iti faca.incearca sa folosesti miere cumparata de la un apicultor, direct de la sursa, si nu pe cea din magazin.mastile se tin de obicei intre 15-30 minute si cred ca ar fi bine sa o aplici o data pe saptamana