| Wildie a întrebat:

Imi cade parul! Ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
| camy12 a răspuns:

Parul iti poate cadea de la stres. Iata unii din factorii care duc la caderea parului:
hormonii
anticonceptionalele
alimentatia
stresul
boala
medicamentele
razele solare
fibroza (este procesul de intarire a fibrelor tesutului din jurul radacinii, care nu se mai alimenteaza, generand caderea parului)
sper ca te-am ajutat.du-te la un medic si cumparati un sampon bun

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un dermatolog fără să faci apel la alte metode auzite din popor, pentru a nu agrava și mai rău!
Sănătate.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ai putea incerca niste sampoane special concepute pentru caderea parului. Poate te ajuta vreunul din site-urile astea:
http://www.eva.ro/......-4122.html
http://www.util21.ro/......tretii.htm
O zi buna si succes!

| Gumitsăă a răspuns:

Ai putea sa-ti cumperi Revalid.am auzit ca e tare bun.Iar pentru caderea parului, cred ca este din cauza lipsei de calciu. Mm...niste pastile cu vitamina D (calciu) nu ar strica.si eu am aceeasi problema.dar iau calciu si vad ca nu imi mai cade asa tare

| Lassaria a răspuns:

Foloseste gaz, sau fa-ti masti naturale facute din vitamine ceva cu galbenus de ou...fa-ti o masca cu 2 linguri ulei de ricin cateva picaturi de zeama de lamaie si un galbenus de ou fa-ti masca la fiecare cateva zile sau mai poti incerca uleiul de masline e foarte bun

| MyRuXzZzA a răspuns:

Nu iti face griji, asa este capul tau. Si mamei mele ii cade parul, dar nu este nicio problema, a fost la doctor si i-a spus ca asa este capul ei. Poate din cauza samponului, sau poate folosesti tu placa depinde. Deci nu te sperialove struck Succeslove struck