| Anonim20001972 a întrebat:

Ajutor TPU
NU stiu ce sa fac imi cade foarte rau parul si imi apar cosuri
Help

Răspuns Câştigător
| Rozetta a răspuns:

Buna!

1. Caderea parului

-Relaxeaza-te: stresul este cel mai mare dusman al parului tau!

- Consuma vitaminele si nutrientii de care are nevoie parul tau.
Consuma fructe, legume, cereale integrale si proteine usoare. Bea multa apa si fa-ti orele de somn.

-Investeste in sampoane si balsame de calitate.

-Foloseste cat mai rar posibil ondulatorul, uscatorul de par si placa

2. Aparitia cosurilor

-Curata-te pe fata de 2- 3 ori pe zi cu apa si sapun! In timp iti vor disparea

- Foloseste o crema hidratanta care nu iti usuca pielea

-Ai grija ce mananci! Alimentatia ta va contine in special fructe si legume!

-Bea suc de soc! (este foarte bun in vindecarea cosurilor! )

- Fa o baie cu aburi!

-Foloseste servetele demachiante pentru prevenirea aparitiei a cosurilor

P.S : Daca ai breton poate fii si vina acestuia. Ar trebui sa iti speli zilnic parul sau sa iti tii bretonul pe spate!

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| oanaro a răspuns:

Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala, ceea ce poate fi si in cazul tau (recomand niste analize). Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit pe Mercador (actualul olx) o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere!
http://olx.ro/......27NVx.html

| Janetthe a răspuns:

Cu parul : incearca alt sampon\balsam cu cosurile : asa e PUBERTATEA laughing

| jolycris a răspuns:

Buna, foloseste uleiuri bio...multe dintre ele sunt folositoare atat pentru par cat si pentru fata. De exemplu uleiul de cocos - este folosit pentru tratarea eczemelor si acneei dar ajuta si parul 9 poti sa il combini cu ulei de masline si sa faci o masca). Pretul este si el destul de ok 30 ron sticluta. Poti sa il gasesti aici: http://www.giada-rome.com/product.php?id=3001