| PinguinulSaltaret a întrebat:

Imi dati si mie niste retete (de facut in casa) pentru un balsam natural pentru stralucirea parului? funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se amesteca ½ de banana, ¼ pepene galben, ¼ avocado, 1 lingura ulei de germeni de grau, o capsula de vitamina E stoarsa si o lingura de iaurt natural. Crema obtinuta se intinde pe par de la radacina pana la varfuri si se lasa sa actioneze 15 minute dupa care se spala parul. Se foloseste o data pe saptamana.
SAU
1 lingurita de ulei pentru bebelusi
1 galbenus
1 ceasca de apa
Bate oul, amesteca-l cu uleiul si bate-l din nou. Adauga si apa.
Maseaza scalpul cu produsul obtinut. Clateste bine.
Te pup!