| Denisa9870 a întrebat:

Imi este tare frig stau cu sosete plover si pantaloni. darr inghett
CE SA FAC
Cum sa ma imbrac
De ce mi e feig
? Ofer funda

2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Frisoanele apar din mai multe cauze: din cauza unor virusi in corp(care provoaca raceala si alte boli) care de cele mai multe ori sunt insotite(frisonele) de stari febrile. O alta posibila cauza este sistemul circulator care s-ar putea sa nu functioneze bine (probabil ai VSH-ul scazut). In cazul in care aceste frisoane sunt cauzate de sistemul circulator un remediu natural ar fi ceaiul de Gingko biloba. Totusi recomandat este sa iei legatura cu un medic specialist(medicul de familie) si sa iti faci cateva analize de sange(in special VSH) pentru a vedea cauza exacta a acestor frisoane! Multa sanatate!

| CarmenElenaa a răspuns:

Consulta medicul de familie, cred ca ai racit, sper sa fie doar atat!