| alinaaa92 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca uleiul de ricin are efecte pentru cresterea pparului, il folosesc deacum o luna si nici un efect, si am observat ca imi cade foarte mult par si imi pare ca de la el...la folosit cineva? a vazut efecte, peste cit timp? si cum lati folosit?

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Daca e o problema care dureaza de ceva timp e vreo carenta de vitamine, mergi la dermatolog ia nist vitamine pentru par.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te intai la dermatolog si asigura-te ca nu iti cade parul din alta cauza. Apoi da-te minim 6 luni regulat cu ulei de ricin pentru a vedea ceva rezultate.

| carminaburana43 a răspuns:

Draga mea nu te-au informat in mod corect...nu e pentru par... e pentru cresterea genelor...

| Fury a răspuns:

Ca sa-ti zic drept eu l-am folosit si pentru par, si pentru sprancene, si pentru gene...am observat o diferenta doar la sprancene si la gene nu am inspectat atent dar cred ca aici nu am obtinut prea multe...deci mie mi-a mers doar pentru. sprancene

| CDelia a răspuns:

happyeu stiam ca e pentru gene..ma rog...

Pentru a stopa căderea părului, se poate prepara o mască din ulei de ricin şi alcool de 40 de grade, amestecate în părţi egale. Se agită foarte bine înainte de folosire, iar apoi se tamponează scalpul şi firele de păr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca era pentru sprancenestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O alimentație săracă în vitamine și săruri, fumul de țigară din discoteci, cluburi, stresul, completează tabloul afecțiunii tale.
Uleiul de ricin este recomandat dar poți face prin adăugire ulei de măsline.
Mergi și cere părerea unui medic dermatolog pentru instituirea unui tratament corespunzător.
Pa, pa.