| iepflori a întrebat:

Eu folosesc ulei de ricin de 2 luni jumate...pana acum 2 saptamani am folosit uleiul 10 mg in combinatie cu 2 galbenusuri de ou, o sticluta de vitamina A uleioasa, o data pe saptamana si il tineam cat timp aveam in cap dar nu s-a vazut niciun efect, la fel de mult imi cade, la fel de deteriorat si nu'mi creste delocsad este foarte scurt parul...si de 2 saptamana am incep sa folosesc doar ulei de ricin singur ca am auzit ca da rezultate mai bune, asa sa fie? Va rog sa ma ajutati, nu mai rezist cu un asemenea parbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cresterea parului nu va ajuta in cazul in care-l aplici pe par.Important este ca uleiul sa fie aplicat pe scalp(la radacinile parului), intrucat aplicat pe par nu va face decat sa-i imbunatateasca aspectul, sa-i redea stralucirea naturala, sa-l faca matasos si sa previna despicarea varfurilor.Pentru cresterea parului, aplica uleiul simplu(nu in combinatie)o data sau de doua ori pe saptamana si lasa-l sa actioneze 30 minute-1 ora, chiar si mai mult daca-ti permite programul.De varfurile despicate nu se poate scapa decat daca sunt tunse(uleiul de ricin nu va face in acest caz decat sa imbunatateasca putin aspectul lor).

1 răspuns:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
Asteapta sa vezi rezultatele si daca nici cu ulei de ricin nu merge atunci incearca altceva.
Daca e deteriorat taie varfurile si apoi mergi la farmacie ca sa vezi ce sampon ti-ar trebui.