| Madalina08325 a întrebat:

Imi pot sterge machiajul cu servetele umede? Afecteaza tenul sau e bine?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te referi din acelea antibacteriene cu care te stergi pe maine cand n-ai apa si sapun in preajma? Cu alea sa nu te dai pe fata. Te poti da cu servetele demachiante, sunt ca cele umede dar contin alte ingrediente, mai potrivite pentru pielea sensibila a fetei.

| Kasia a răspuns:

Nu.
demachierea corecta consta in:
1.demachiant de ochi
2.demachiant de fata aplicat de 2 ori
3.gel de curatare
4. exfoliant-de 2 ori pe saptamana
5. lotiune tonica
6.crema

servetelele sunt pentru urgente si nureusesc sa iti sterga bine machiajul...iti vor aparea cosuri, riduri, tenulva fi incarcat si va parea obosit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un ten uscat, iritat si asa mai departe, da, te poti sterge cu ele.
Dar de ce sa nu folosesti servetele demachiante, demachiant crema, gel revigorant, lotiune micelara etc. Sunt atatea variante.
Eu iti recomand demachiantele de la farmec, cel pentru fata si cel pentru ochi si buze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma demachiez cu servetele demachiante, dupa acre ma spal pe fata cu apa si sapun Dove, dupa acre imi aplic o crema de noapte sau eventual o crema hidratantathinking ..Nu e nici-o problema...:*
Servetelele Nivea sunt bune...:*
pa-pa

| Camelisa a răspuns:

Daca sunt servetele speciale pentru demachiat atunci e bine, nu are la ce sa iti afecteze tenul. Dupa parerea mea, un inlocuitor perfect pentru demachiate si tot felul de solutii, este apa si sapunul(normal, sa ai acces la ele).
Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| ღKimKimmyღ a răspuns:

Iti va afecta prielea. Dar poti incerca alte variante, cum ar fi servetelele umede speciale pentru demachiat. Daca nu iti surade ideea, poti folosi demachiant de alte forme (crema, lotiune micelara etc.).

| RobertaChan a răspuns:

Da, nu afecteaza deloc tenul