| kris_6928 a întrebat:

Imi puteti scrie niste versuri triste plz

Răspuns Câştigător
| Yollanda;x a răspuns:

De-ar fi sa vina si sfarsitul lumii, de-ar fi sa cada cerul peste noi, macar sa murim unul langa altul, iubirea mea, sa murim amandoi. Ia-ne, doamne daca tu vrei, dar ia-ne pe amandoi ca nici eu nici el nu putem trai unul fara altul o zi...

De ce ai plecat si m-ai lasat, iubirea mea, indurerata? Ploua, afara e frig, si totul s-a sfarsit de cand m-ai parasit...Imi aduc aminte cand spuneai ca doar pe mine tu ma ai, acum totul ai spulberat, de langa mine ai plecat... Tu nu ai vrut sa ma intelegi si ti-a fost mai usor sa pleci, totul e pustiu in jurul meu, iar eu vad nu mai chipul tau.

Noaptea se lasa mereu, totul e pustiu si greu, nu mai gandul ma omoara, ai plecat a doua oara, inima in piept ma doare, nu am nicio rasuflare, nu mai pot sa ma inchin, durerea sa mi-o alin... Eu te iubesc, chiar daca tu ai plecat, daca ma iubesti cu adevarat, renunta la tot si am sa uit ce s-a intamplat...

Plang si beau de 2 zile si nu dorm de dorul tau, as veni sa-ti cer iertare, dar ti-as face si mai rau, eu stiu ca a mea e vina pentru cat de mult am plans, dar acum toata durerea la sufletul meu s-a pus, stiu ca nici tu nu esti bine si plangi din cauza mea ca am facut o greseala de nici eu nu m-as ierta... Daca nu te impaci cu mine pentru ce as mai trai? Stau aici de una singura si beau pana voi muri ca nu ma impac cu gandul ca al meu n-o sa mai fii. M-am gandit numai la mine si m-am lasat ispitita, iarta-ma de nu mi-am dat seama si am facut pasul gresit, nici Dumnezeu nu ma iarta ca am tradat iubirea ta, daca sufar pentru tine, sufar din greseala mea.

Ce ar fi viata fara tine nici nu vreau sa stiu, eu vreau chiar si dupa moarte cu tine sa fiu, mi-ai dat motive sa traiesc, cum sa nu te iubesc... Toate lacrimile mele perle s-au facut, chiar atunci in clipa in care noi ne-am cunoscut, de tristete m-ai scapat cand m-ai sarutat... Ramai cu mine, ma voi ruga sa avem o viata lunga si mii de bucurii sa ne ajunga, nu voi lasa o lacrima sa-ti curga, voi fi cu tine si cand avem motiv de suparare, a doua zi iti voi iesi in cale, ne impacam si dragostea-i mai mare. Ma cuprinde fericirea cand te imbratisez, frumoasa e viata cu tine de parca visez, nu mi-as putea imagina viata mea cu altcineva, esti sufletul meu pereche, jumatatea mea, doar eu pot sa fiu acolo la inima ta, sunt doua inimi care bat din dragoste neincetat.

5 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Tot ce simţim ne arde-n calvar,
Chinuit, nefericit, 'n amurguri de vară.
Şi tot ce simţim se mistuie-n jar,
Liniştit, mocnit, consumat ca o ţigară.
Tot ce suntem se scurge în fum,
Fluid, livid, se prăbuşeşte în seară.
Şi tot ce suntem se sfarmă în scrum,
Insipid, morbid, trăind ca o ţigară.
Tot ce gândim se risipeşte în şoapte,
Înlăcrimat, uitat, în tristeţe amară.
Şi tot ce gândim se pierde în noapte,
Visat, fumat, ca o ţigară.

| Anda_5509 a răspuns:

Pierduta in ochii lui, pierduta n acea seara
Era o vara, era o scara, erau 2 copii, dar doar o inima avea sa moara.

Te ridici usor din pat, el numai e...cu aceeasi intrebare in cap "oare de ce?"

Vreau sa ma trezesc, dar am in fata iad, incerc sa ma ridic, dar in final tot cad.

Prin tine vad infern al amintirii vii
Privesti afara e din nou o alta zi

Cedeam, crede-ma in orice zambet, fugeam de tot sperand sa fug de orice zambet.

Te vad plangand dar nu stii de ce plangi, ...nu te doare, dar pe mine in brate ma strangi

Cand te-am cunoscut am intalnit ce-am vrut,
Un suflet cald cel asteptam de mult

Nu am vrut sa-l pierd, am vrut sa l pastrez pentru totdeauna.

sa plang doare mai mult, cand stiu ca eu nu am fost cea ce nu a inteles niciodata...

Daca tu nu esti alaturi de mine
Sunt un vas in Mare; din trecut;

Tu meriti mult mai mult decât oricine,
Dar viata a fost rea, prea rea cu mine...

Am invatat sa visez, Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu, Dar o accept asa cum este...

Stii cand te alintam si tu radeai
Cand te tineam in brate si tu plangeai
Tot ce aveai pe suflet imi spuneai
Te simteam a mea si ma iubeai

| d3ny_2962 a răspuns:

Primul raspuns e proost si mno acum e urat sa scrii asa ceva uite scriu si eu ceva macar incerc big grin
In ploaie ma tot gandesc la tine nu te pot vedea niciunde sa stii eu te iubiesk daca mai lasat pentru acea fata nu ma intereseaza dar eu sufar mult si voi sta in ploaie inapoi in urma mea cineva ma urmareste dintr-o data apari uh si-mi zici ca ai gresit nu te mai cred mai dezamagitsad
gata sper ke e bine big grin

| paulthe1 a răspuns:

Fug, fug si iar fug (semnifica tristeatea absoluta, omul fara de speranta )... ce poet sunt.
Multumesc! www.websitedesigner.ro