| ChristinaLVU a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie versuri triste?

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Cu lacrimi de Inger/ Si cu sufletul inchis/ Astept sa gasesc calea catre Paradis./ Astept cu aripile deschise/ Sa ma inalt spre cer,/ Sa fiu alaturi de tine,/ Sa devin.Astazi stau pe banca scolii,/ Maine poate am sa mor. / Toate aceste randuri/ Vor ramane in viitor.De vei plange pentru mine, zi-mi sa plang si eu. De vei plange pentru alta iti doresc sa plangi! Imi pare rau c-am fost a ta. Inima ta nu ma merita. Plangeam dupa iubirea ta, dar tu erai cu altcineva. Imi pare rau c-ai fost al meu; de mult te-am scos din gandul meu. Ma doare ca nu m-ai crezut. E prea tarziu, tu m-ai pierdut! Tot ce-a fost s-a terminat, a plecat si m-a lasat. Daca dragoste nu e dispar si amintirile! Si de va fi sa nu mai fiu, / Cine ma va plange? / Voi fi doar eu si un sicriu / Si doru inima-mi va fi! Daca ai o fata care te iubeste / Nu face greseala sa o lovesti caci pentru tine ea traieste.Toata viata mea am fost / O papusa fara rost, / N-am avut pe nimeni aproape, / Toti imi erau departe.M-ai uitat intr-o clipa/ Nu te-a durut deloc/ Eu sufar in nestire/ Si traiesc din amintire. Daca sti cat de iubesc,/ Dupa tine innebunesc./ Dar tu pe alta o iubesti/ Iar eu sufar dupa tine/ Ca nici macar nu te uiti la mine

| ChristinaLVU explică (pentru Flaviucu):

Frumos, mersi. Astept sa mai lase cateva persoane astfel de versuri, iar daca al tau va ramane preferatul meu, iti dau fundita! :*

1 răspuns: