| мίяωηα a întrebat:

Imi puteti spune ce manichiuri se poarta anul acesta? FunditzZa; x; x; x

Răspuns Câştigător
| alina5298 a răspuns:

Orice femeie care se respecta trebuie sa acorde unghiilor sale o atentie deosebita si in aceasta idee putem afirma ca singura tendinta care va ramane nemuritoare este reprezentata de unghiile ingrijite. In 2011, pe langa ingrijire, unghiile tale pot sa se bucure de o pleiada de optiuni, potrivite oricarui eveniment, oricarei tinute si oricarei personalitati. In 2011 lasam deoparte culoarea neagra pentru lacul de unghii si nuantele neon si alegem rosu, grena, pasteluri si nuante metalizate. Forma scurta de unghii este in continuare la moda, dar si formele lungi, fie ele patrate sau rotunde.
Rosul clasic, pasional si sexy, s-a purtat si anul trecut, in special asortat unghiilor scurte sau unei manichiuri Ruffian. Rosul clasic se poarta si anul acesta insa din el se desprind si alte doua nuante: Anne manichiura 2011 Hathaway manichiura 2011 manichiura 2011 Maria manichiura 2011 Menounos Portocaliu-coral, este o nuanta de rosu mai aprins care se preteaza excelent unghiilor scurte si unei tinute monocrome. manichiura 2011 Kirsten manichiura 2011 Dunst Grena este o nuanta foarte interesanta, cu o capacitate uimitoare de a se asorta oricarei tinute, insa intotdeauna mai potrivita unor unghii lungi. manichiura 2011 Rihanna manichiura 2011 Yves Saint Laurent primavara-vara 2011 NUANTE METALIZATE Se poarta de cateva sezoane si, se pare ca, nuantele metalizate nu isi pierd deloc din popularitate. Culorile care sunt pe primul loc in 2011 sunt nuantele de auriu si argintiu, albastru metalizat si, mai nou, amestecuri sau suprapuneri din aceste nuante. manichiura 2011 Mena manichiura 2011 Suvari manichiura 2011 AnnaLynne McCord manichiura 2011 Giorgio Armani, primavara-vara 2011 manichiura 2011 Kelly manichiura 2011 Brook manichiura 2011 Vanessa manichiura 2011 Hudgens NUANTE APRINSE Culorile neon, atat de aclamate in sezonul trecut, sunt inlocuite in acest an de nuante la fel de interesante, dar mai putin intense. Astfel, in 2011 se poarta nuantele de roz, verde, bleu si mov. manichiura 2011 Bella manichiura 2011 Thorne manichiura 2011 Armani Privé, primavara-vara 2011 manichiura 2011 Chanel, primavara-vara 2011 manichiura 2011 Lauren manichiura 2011 Conrad NUANTE NATURALE Naturaletea este un cuvant de ordine in tendintele lui 2011, de la machiaj, la coafuri si la manichiura. Prin urmare, indiferent de forma unghiilor tale, poti oricand sa optezi pentru o clasica manichiura french sau pentru unghii scurte si ingrijite. Alege nuante nude, naturale: bej, crem, alb-roze, alb-gri, sau doar un simplu strat de lac de unghii transparent. manichiura 2011 Amy manichiura 2011 Adams manichiura 2011 Giambattista Valli, primavara-vara 2011 manichiura 2011 Missoni, primavara-vara 2011 manichiura 2011 Scarlett manichiura 2011 Johansson FORME In privinta formelor, pentru ca nu sunt prea multe optiuni, trei tendinte majore se desprind pentru 2011: Unghiile scurte, usor patrate, bine ingrijite, care sunt cel mai usor de intretinut, desi nu ofera o feminitate aparte. manichiura 2011 Natalie manichiura 2011 Portman Unghiile lungi si rotunde, care sunt cel mai greu de intretinut si nu se potrivesc oricaror unghii, insa ofera un aspect deosebit, mai ales cu o manichiura Ruffian. manichiura 2011 Keri manichiura 2011 Hilson Unghiile lungi si patrate care reprezinta o forma ce nu va disparea niciodata si care se preteaza excelent nuantelor naturale si manichiurii french. manichiura 2011 Khloe manichiura 2011 Kardashian

Afla mai multe pe DivaHair.ro

2 răspunsuri:
| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Paai asta ma intrebam si eu. am cautat pe internet si uite ce am gasiit : Culorile care se poarta sunt noante de rossu :Rosu clasic, Portocaliu-coral, Grena,, Nuate Metalizate, Nuante aprinse, Nuante naturale. hmmm acum formele: Unghiile scurte, usor patrate usor de intretinut. Unghiile lungi si rotunde care sunt foarte greu de intretinut. Unghiile lungi si patrate potrivita in nuante naturale si pentru manichiura french. pentru poze cu fiecare : http://blogwiki.ro/tendinte-manichiura-2011-manichiura-la-moda-2011/ si se mai poarta si cu modele care poti sa ti le faci la oriice saloon. Funda;)?

| MARRRRRYYA a răspuns:

Buna,se poarta manichiura foarte colorata:rosu galben, mov, albastru celemai frumoase noante sun la Sephora. unghi lungi sau scurte cu picatele sau fel si felde stiluri.