| gomen a întrebat:

Îmi puteți spune cu ce se ocupă o domnișoară de onoare?laughing

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Domnisoarele de onoare stau prin preajma miresei, ele trebuie sa o acompanieze pe mireasa la dans sau la aruncarea buchetului chiar si la iesirea din biserica impreuna bine inteles cu cavalerii de onoare, nu este un numar anume de domnisoare de onoare, poti sa ai cate vrei sau chiar nici una! domnisoarele de onoare ajuta la pregatirea miresei pentru altar si etc!

2 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

E un fel de remember al tradiţiei, o piesă frumoasă de decor în unirea unor destine.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Mănâncă sarmale.