| Deeu_1723 a întrebat:

Îmi recomandaţi şi mie, fetelor, un strugurel pentru ca buzele mele să numai fie crăpate? Mi s-au crăpat foarte rău, chiar mi-a curs sânge.
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Pastiluţă a răspuns:

Eu folosesc unul GARRONE ( Cherry Lips Cream ) e chiar foarte bun.Dă-ţi seara când te duci să dormi şi ai să vezi că până dimineaţă dă rezultate. happy

14 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

MIERE DE ALBINE! Aur natural...sau din noua gama a lui Nivea este un strugurel foarte bun. Dar poti si unt de cacao de la DM.

| dyanna_8752 a răspuns:

Incearca balsam de la Nivea Essential Care, sau de la Oriflame Natural Skin Tender Care (cutiuta cu minuni -crema pentru ingrijire delicata love struck ) happy

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Balsam de buze de la Nivea, sunt foarte bune.
Sper ca am ajutat:*

| tpuu a răspuns:

Eu una folosesc un strugurel de la farmacie. Nivea Soft Rose...
dar pot sa iti spun ca mai sunt si alte tipuri. dar nu stiu astea iti spun sa il folosesti tot ce este de la NIVEA happy. Eu una sunt incantata de el, si mai spun ca iti da si o nuanta superba! love struck.
Succes.

| MiiMii a răspuns:

Mergi la farmacie si cerei doamnei de acolo sa-ti dea un balsam de buze cu propolis. Ajute la refacerea tesutului + hidrateaza buzele. Orice balsam de buze luat din farmacii (mai ales pe baza de propolis) sunt foarte eficiente. Sper sa iti fie de ajutor :-s :*

| Lery a răspuns:

Nivea.Sunt cele mai bune.

| MACookie02 a răspuns:

Incearca-le pe cele de la Nivea.Sunt super ieftine si foarte bune.Mie imi place Soft Rose(cel roz) si Fruity Shine(daca vrei si un pic de culoare). Totusi din cate stiu sunt mai multe Fruity Shine, eu il am pe cel deschis.Iar mama are de asemenea Hydrocare sau ceva de genul(e f bun si ala) si am avut si unul Repair&Protect.

| AudImagini a răspuns:

Mie mi se pare foarte bun unul de la Aghata Ruiz de la Prada
Se cheama ceva in genul Frambuesa

P.S.: Nivea le face uscate... cel putin mie Nivea mi le face ma iscate

| LoveYou_6409 a răspuns:

EU ma avut aceiasi problema, de curand mni-am cumapart un NIVEA PEARLY SHINE, e foarte bunbig grin. Sper ca te-am ajutat:*.

| Deĺααα a răspuns:

Bunahappy. Cauta la orice magazine din astea cu bratari,cercei, inele, strugurele laughing dinalea.si asa mai departe. 2-3 lei costa. in jur de.

| Patry a răspuns:

In cazul acesta iti recomand strugurelul NIVEA e albastru uite o poza! Si apropo nu mai sta cu buzele asa ca nu e bine! Uite poza:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

ssau inca un fel de NIVEA f f f bun :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat! Dar nu mai sta cu buzele asa! Paste fericit!

| allesandra a răspuns:

Eu folosesc strugurel de la Nivea...e chiar foarte bun big grin

| AlexutzZza a răspuns:

Incearca balsamul de buza de la avon cu vitamina e. e unu roz cu un trandafir. mie mi-a facut bine big grin