| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune si mie cineva, de ce multe fete stau 2 ore in fata sifonierului? sau de ce tot cer parerile altora cum sa se imbrace? vad multe intrebari si aici, adica la Beauty/fashion. Stiu de ce, dar asa sa mai treaca timpul si sa mai bag putin cutitul in ochii fetitelor de data asta

Fetele care se machiaza strident.
Unele dau vina pe baieti, ca daca nu isi ascund moaca buboasa sub un strat gros de machiaj, nu se mai uita la ele (eu zic ca sunt niste mincinoase sau doar proaste si superficiale). Celelalte spun ca vor sa fie mai frumoase. Desigur ca arata ca dracu, arata de parca le-a cazut in cap saci de var si ciment. Cum de sunt machiate atat de strident si nu le atrage nimeni atentia, dar cand vine de vestimentatie, ele insusi cer sfaturi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"si sa mai bag putin cutitul in ochii fetitelor de data asta" e pentru a doua intrebare.

| Mangustă a răspuns:

Nu vor parerea altora, doar vor sa-si auda propria parere din gura altuia. Pe aceeasi idee se bazeaza si cand merg cu cienva la cumparaturi pentru a le ajuta sa-si aleaga hainele.

| Solsagan a răspuns:

De ce stau 2 ore? Aş lua ca pe o generalizare; eu iau cam pe ce pun mâna prima oară. laughing
De ce cer părerile altora? Pentru că-s prea proaste ca să aibă o proprie părere despre îmbrăcămintea lor.
Şi nu eşti mai frumoasă machiată, decât dacă eşti frumoasă şi natural. Degeaba te zugrăveşti cu fond de ten, dacă eşti o slută.