| thevampirediariesfever a întrebat:

Intrebare pentru baieti :] Va plac fetele machiate natural sau strident? happy (scuzati categoria dar la Beauty&Fashion nu puteam sa pun ca baietii nu prea intra acolo).

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Frate, urăsc persoanele care se machiază strident cu gândul că așa sunt mai frumoase.
Nu, naturalețea înseamnă frumusețe. Însă, da, un machiaj discret nu strică niciodată.
Dar, la evenimentele speciale (petreceri, etc) e normal să ai un machiaj diferit de cel purtat zi de zi, de exemplu ceva mai colorat, mai interesant.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sunt naturale inseamna ca nu sunt machiate.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

În nici un caz strident. Poate doar puțin machiaj, dacă ele se simt mai bine așa, dar să nu văd artificialități mult prea perceptibile, că aduce un aer de femeie cu moravuri ușoare, superficiale.

| Nickname1890 a răspuns:

Imi place sa fie machiata cu bun gust si adecvat situatiei in care se afla. Normal ca in club imi place sa vad un machiaj mai strident, dar acelasi machiaj este chiar penibil ziua la scoala sau in alta situatie.

| greyhound a răspuns:

Machiate discret

| MrAnderson a răspuns:

Salut

In speta, machiajul nu e ceva natural, nu?
Dar lasand semantica la o parte, e OK sa iti pui in evidenta unele trasaturi. Dar daca exagerezi cu vopselurile, ca sa-ti creezi altele noi, e deja dezgustator.