| nodeerskulls a întrebat:

In ce magazin din Bucuresti pot gasi vopsea turcoaz?

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Sper că realizezi că odată cu vopseaua trebuie să-ţi cumperi şi un decolorant şi un produs care să protejeze culoarea din păr,nu? Ca să-ţi iasă turcoazul ăla,trebuie să-ţi decolorezi părul. Vezi că se întreţine greu, la fel ca orice culoare deschisă sau stridentă.(exceptând blondul natural, eu mă refer la părul vopsit). Şi îţi cam trebuie şi un produs care să-ţi păstreze culoarea şi s-o îngrijească. Nu mai ştiu sigur cum se numea, l-am luat din Sephora acum ceva timp.
Cât despre vopsea, găseşti la Carrefour la raionul ăla cu produse cosmetice/vopsea de păr.