| BBiiiaa a întrebat:

In legatura cu alegerea unui fond de ten. As vrea ceva cu o acoperire mare, dar care totusi, sa arate destul de natural si sa nu afecteze pielea.Nici nu vreau sa dau prea mult pe el, pentru ca oricum nu as folosi zilnic.Cum vi se pare fondul de ten de la Miss Sporty sau acesta http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?pro dCode=24916? Voi ce considerati ca ar fi mai bun si ce sfaturi puteti sa imi dati in legatatura cu fondul de ten in general?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Tu trebuie să-ţi iei un fond de ten care să se potrivească tipului tău de ten. Ai putea încerca Dior Forever flawless perfection (varianta fluidă), Estee Lauder - double wear, sau ceva mai ieftin: Giordani Gold.
Cât despre Everlasting Oriflame, rezistă pe faţă vreo 4-5 ore,după care începe să lucească,dar nu curge şi nu se şterge decât dacă insişti. Trebuie doar să-l fixezi cu pudră din când în când. Nu acoperă prea mult.

În general,te sfătuiesc să îţi iei câte o mostră din fiecare şi încerci acasă, pe pielea curată, la lumina zilei. Ştii cum încerci, pe maxilar. Şi vezi care ţi se pare că acoperă sau arată natural, ştii tu.