| ellenutzza a întrebat:

In weekend`ul acesta sunt invitata la ziua de nastere a unei prietene si as vrea sa imi indrept parul ( e cret si scurt pana la umeri aproape) insa nu am placa de intins parul si nici nu am de la cine sa imprumut unacrying stiti ceva metode care ma pot ajuta sa`mi stea parul drept? orice...va rog muult!

multumesc.

Răspuns Câştigător
| rebb a răspuns:

Nu ti-as sugera sa te vopsesti sau sa-l indrepti cu fierul de calcat sau sa-ti faci permanent drept sau mai stiu eu ce alta prostie...strici parul asa.Ai putea incerca cu uscatorul si peria, iar apoi sa te dai cu un fixativ bun, dar ma insel ca o sa stea drept macar 2-3 ore big grin.Am parul cret si stiu cum e... dar cine stie. poate al tau o sa stea drept mai mult timp.laughing

5 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Sa nu faci prostia sa te indrepti cu fierul daca nu stii bine ce faci. Risti sa ti-l arzi in ultimul hal.
Du-te la un coafor.

| TutiQ a răspuns:

Daca ai un uscator de par bun, ai putea sa incerci cu peria si cu uscatorul, dupa ce te speli pe cap.
Ai putea totusi sa mergi la coafor, nu iti ia mult pentru spalare si uscare, iar in momentul in care te usuca, spune ca vrei sa ti-l indrepte.

| Adelaide a răspuns:

Lol inainte sa apara placa de par pe oiata eu il indreptam cu fierul de calcat insa ai grija la ce temperatura il folosesti pentru a nu il arde bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca il faci cu apa cred eu sau cu spray pentru par e doar 9 lei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca sa te vopsesti; o amica de-a mea e creata si cand se vopseste cu negru(poate ca nu conteaza culoarea) i se indreapta parul'. Poate la tine nu tine, dar poti incerca.