| Rihhana1 a întrebat:

Intrebare pentru fete, inainte sa aplici fardul de pleoape adaugi un anticearcan sau corector?
Te ajuta mai bine la fixarea fardului de pleoape?
Ce iluminator folositi? Preferati sa fie de alb?
Daca folositi si iluminator mai folositi si blush?
Mumtumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu aplic, folosesc doar un primer pentru ploape.
Da, îmi place alb sclipitor.
Da, sunt produse separate, n-are nicio treabă dacă folosesști unu, pentru că au funcții diferite

| Eireann a răspuns:

Nu aplic niciodata corector sau anticearcan pe pleoapa, in general daca ai un fard de pleoape de calitate nu e nevoie. Nu folosesc iluminator, folosesc un fond de ten un pic mai deschis pe acele zone. Blush pun foarte rar. Machiaj, mai ales ziua la munca, facultate, cafea eu prefer cat mai putin evident. Nici nu folosesc fond de ten. Daca e de iesit in oras seara, da, atunci ma distrez si imi place sa ma machiez. Aaa, si ai grija cu iluminatorul alb daca esti undeva cu lumina de neon, il scoate in evidenta destul de neplacut daca nu ai pielea palida oricum.