| Loredana1209 a întrebat:

Imi apar pete rosii si tot mai accentuate pe pleoape in zona unde dau cu far (caramiziu apropo). E posibil fardul sa se imbibe in piele si sa ramina asa pe mai mult timp sau poate fi vreo alergie? am incercat sa acopar petele cu corector si fard dar tot se observa. Daca e din cauza fardului, ce sa fac sa dispara fiindca nu vreau sa renunt la el in nici intr-un caz.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Alergie 100% am avut si eu dar nu de la far si de la sapun lichid, du-te la doctor-ul de familie, nu-i ceva grav o sa-ti recomande un unguent