| Derye a întrebat:

Justin Bieber's haircut. Parul lui Justin Bieber!

Salut!

As vrea si eu sa'mi fac parul ca lui Justin Bieber. Mereu mi'l pieptanam in genul ala, dar nu gaseam un artist dupa care sa iau un exemplu.

Nu vreau sa'mi spuneti de gen, du'te la o coafeza ca ti'l face ea, caci nu am in oras. Pare rau, vreau sa'mi spuneti de unde sa tai. Adica in curand ma duc la frizer sa'mi taie putin din parul de la spate pentru. ca devine prea lung si as vrea sa'mi spuneti ce face tipul asta sa'i stea asa.

Mersi frumos!

PS. Nu vreau sa'mi puneti poze cu el, sau cum isi face parul sa stea asa, ci DE UNDE A TAIAT. Caci observ si eu ca nu e sunt normal. Adica ceva in gen: a taiat din spate si putin din parti.

Răspuns Câştigător
| kanajambe a răspuns:

Partea perciunilor.Ridici suvitele si tai.Stai linistit ca nu va arata drept ca la papusi ci odata cu 'coborarea firele de par sunt oarecum in scari si egale.
La fel faci cu tot parul, perciunile sa fie mai lungi.
Parul fiind uscat, il zburlesti putin cu foehnul(feonul), apoi netezesti cu un pieptan rar bretonul.Va arata thumbs up OK.Succes

18 răspunsuri:
| Derye explică:

Aha, deci am sa'i spun sa taie putin din parti. Si care ar fi diferenta intre un pieptane rar si unul des?

| Derye explică:

Observ ca nici macar nu cititi intrebarea. Anyway, mersi bombë pentru raspunsuri. Asa am sa fac.

| Bishop a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai simplu sa te duci la frizer/coafeza/stilist cu o poza cu el si sa-i spui ca vrei acea tunsoare decat sa ti-l ciopartesti tu? raised eyebrows

| kanajambe a răspuns:

Cel rar aranjeaza mai 'usor 'sa zicem asa.Nu ti-l aranjeaza la maxim(el il are aranjat usor). Dar treaba cu pieptenele e suplimentar, trebuie facuta acasa.Il poti aranja si cu mana usor. Dar sa fie ingrijit ca a lui Justin si e ok :X

| AudAlbNegru a răspuns:

Uite am 11 ani si am parul exact ca al lui da-mi id de mess siti dau o poza trebuuie sa-ti dai cu piaptanul parul dintr-o parte spre ochi si tai de acolo! dmai un id de mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate... pur si simplu te duci la frizer si ii spui sa te tunda franjurat asa sunt tuns si eu si am parul identic iti dau cuv meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
satai din spate rotund si din fata varfurile si un gel care il aplici la fiecare spalare pe cap gelul se numeste gold

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://gonline.ucoz.net/......0-10-25-17 citeste aici si sper ca te-am ajutat:x bafta cu tunsoarea:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mmare fan alu JuStIn BiBeRS

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cal mai simplu til tai de tot rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parul lui e drept si al tau poate e cret sau ondulat asa ca te sfatuiesc sa ii spuii frizerului sa til fileze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate chel kel ma bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o frizerie din portugalia asa ca nu te poti duce acolo uitate la par si iti vei da seama cum se taie e foate simplu si prietenul meu il place pe justin bieber si parul lui s-a uitat la poza si asa i lau facut

| NewMechaa2001 a răspuns:

Uite iti zic eu raspunsul corect. l-am intalnit pe JB in realitate si mia vb despre cum isi face el frizura. si a zis ca la inceput s-a tuns normal ( scurt ) la lasat sa creasca. dupa care cand iti creste te mai duci din nou sa-ti faca perciunii si bretonul si la spate daca vrei. speli si il tragi cu placa dupa ce dai cu uscatoru.
Sper ca ti-am fost de ajutor
P. S nu cred ca functioneaza pe ( curly hair ) sau par cret.

| NewMechaa2001 a răspuns:

L-am lasat sa creasca. dupa care te mai duci din nou sa-ti faca perciunii si bretonul si la spate daca vrei. speli si il tragi cu placa dupa ce dai cu uscatoru

| Sabina96 a răspuns:

Deci... daca ai parul mai lung si egal in toate partile doar trebuie sa il usuci putin cu foehnul si "sa dai din cap" dandu'l intr'o parte;) ca in filmuletz http://www.youtube.com/watch?v=jvLUMWtkVWE

asa il aranjeaza el;)

| loredana_4424 a răspuns:

Pai, El sta 9 ore sa.si faca freza aia si nu foloseste nici fixativ si nici spuma. E facuta nu.mai din feon si putina ceara...de aceea sta asa.De tuns e tuns normal. tongue .Ok.deci.feon si putina ceara;* descurca. te...