| anonim_4396 a întrebat:

La blugi marimea 30, ce curea sa cumpar, marimea?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi u blugii pe tine cand cumperi cureaua, si o probezi pe tine cureaua ca mai trebuie date alte gauri in plus si ei au acolo scule de gaurit cleste special, banuiesc ca mergi in piață sa cumperi unde gasesti curele la preturi bune, doar nu dai 150 lei pe o crea din H&M, sau daca ai bani gasesti curele si de 500 lei, piele de crocodil.

| sierra1 a răspuns:

Cureaua are o lungime dată in cm.

Burta domniei tale, ce circumferință are?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iei o sfoară. o pui în jurul taliei, măsori. Apoi cumperi cureaua cu această lungime.

| romeo78 a răspuns:

Măsoară talia. Cureaua nu este pe mărimi, ci pe lungime. Vedeți cât aveți talia și la acea lungime luați cureaua.

| zilog a răspuns:

Ia un metru de croitorie sau o ruletă măsoară câți cm ai de jur imprejur si cumpara o curea cu 30% mai lungă pentru că o curea trebuie să vină și parte peste parte trebuie să intre si sub doua sau trei bare din astea de la pantaloni care sustine cureaua dupa ce s-a incheiat la catarama

curelelele nu sunt pe numere