| anonim_4396 a întrebat:

La ce ati purta un asemenea guler de dantela? cu ce ar fi cel mai bine asortat?

http://www.the-gatherings-antique-vintage.net/......loun ce.jpg

Răspuns Câştigător
| Blondamea a răspuns:

O rochie neagra pana la genunchi

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Este un accesoriu vintage, prin urmare, il poti purta cu o rochie vintage
http://www.google.ro/......tp?/imgres 4021&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=614&oei=fYQLTbXWCci38gOv_-DLDQ&esq=8&page=8&ndsp=22&ved=1t:429, r:18, s:188&tx=77&ty=30&biw=1366&bih=653

sau o combinatie intre o camasa si o pereche de pantaloni cu talia inalta.

| Oxanna a răspuns:

Cum spune mnia...cu rochite din alea sti retro...

sau daca vrei un look mai modern:D, poti sa iti iei o rochuita neagra, simpla, pana deasupra genuchiului, cu bretele/manecute bufante, si sa-ti pui gulerul peste. ca accesorii poit sa-ti iei un plic vintage, bordo sau maro, si daca iti perminte bugetul niste louboutini mary-jane:

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:38&tx=55&ty=119&biw=1126&bih=572

| mnia a răspuns:

Sunt rochite din acelea pe negru cu decolteul acoperit si cu manecute mai lungi...cu asta se poarta...si eu am asa cevabig grin

| Airplane a răspuns:

Poate la o camasa...sau la o helanca happy

| DolcE_7446 a răspuns:

La o rochie neagra pana deasupra genunchilor cu umerii accentuatzi, cu o pereche de botine, o geaca de piele cu manicile pe 3 sferturi si putina culoare care va sta intr. un plic rosu.

| byju a răspuns:

Din punctul meu de vedere acest guler il poti lua cu o rochie neagra strimta pana la genunchi(nici prea scurta).in picioare pantofi sau botine foarte elegante negre cu un plic foarte elegant cu danteluta culoarea gulerului iar cercelusii din ureche sza fie micuti si finuti. poate te-am ajutat