| anonim_4396 a întrebat:

La ce magazin gasesc si eu conversia cu galaxie?

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Conversia cu ce?
Adică...converşi cu imprimeu - galaxie? I mean...http://s5.favim.com/......550591.jpg
Îi comanzi de pe net. N-ai să-i găseşti niciodată în magazine, sau cel puţin nu ştiu eu unde.

| anonim_4396 explică (pentru AikkoxD):

Aiii site?

| AmanoYuno a răspuns:

De ce nu iti iei unii negrii care oricum sunt cei mai ieftini.din diferenta iti iei niste vopsele acrilice si ii pictezi tu cum vrei.sunt o gramada de tutoriale pe youtube despre cum sa faci asa ceva. daca n gasesti neaparat cu conversi poti sa scrii vans si se aplica aceeasi regula.

| anonim_4396 explică (pentru AmanoYuno):

Merge si cu acuarele, culori de pictat obisnuite? am vazut o tehnică interesanta cu buretele, dar nu stiu ce culori folosea

| AmanoYuno a răspuns (pentru anonim_4396):

Nnnuuuuu! crede-ma am facut aceeasi greseala si a iesit ceva indescriptibil.
daca folosesti culori acrilice in timp o sa crape.cel mai bine e sa iei unele special de textile.
cere si sfatul vanzatoarelor care SUNT PLATITE SA TE AJUTE.
daca esti din Bucuresti ai vreo 10 magazine super profesionale in hanul cu tei.si vanzatoarele sunt dragutehappy

papa

| AmanoYuno a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze am aflat dupa ce am raspuns ca acrilice nu sunt bune

| Dianatips a răspuns:

Uite un tutorial facut de mine :)
Si eu am cautat disperata galaxy shoes dar nu am gasit nicaieri asa ca am hotarat sa-mi fac singura. Cu acrilice i-am facut (am umblat cu ei si prin ploaie si nu s-a dus deloc culoarea! )

http://www.youtube.com/watch?v=XrraIyOgx8E

Sper sa iti placa! :)