| MatildaPetrini a întrebat:

La ce se foloseste ceara(cosmetica)?

Răspuns Câştigător
| Patriciia a răspuns:

Da. exista ceara prntru par are acelasi scop ca si gelul de par doar ca e mai tare si mai lipicioasa si in special este folosita de fetetongue

10 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

La epilat!?

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Păi la epilat, sau cea specială pentru păr (engleză: hair wax) care are aceleaşi proprietăţi ca spuma de păr sau fixativul.Se foloseşte în cantităţi mici şi se aplică doar la vârfuri.
NU este recomandată pentru părul lung, îl îmbâcseşte, îngraşă şi îl face să aibă un aspect nedorit.

| Annalina99 a răspuns:

La epilare.

| Dana211 a răspuns:

Ceara se foloseste pentru epilat

| Patriciia a răspuns:

Depinde ce fel de ceara. exista ceara de par sau ceara de epilat.etc...

| MatildaPetrini explică (pentru Patriciia):

Ceara de par

| Patriciia a răspuns (pentru MatildaPetrini):

Da. exista ceara prntru par are acelasi scop ca si gelul de par doar ca e mai tare si mai lipicioasa si in special este folosita de fetetongue

| Joanabibuz a răspuns:

La epilat.

| Teodora201 a răspuns:

Se foloseste la epilare (inghinal) sau pe picioare!

| DeliiBluu a răspuns:

Ceară de epilat, care este un produs depilator, conținând un amestec de produși naturali (ceară de albine, colofoniu), care folosește la îndepărtarea părului de pe piele, prin metoda mecanică. Punctul său de topire se situează la 72 °C. Exemplu: Mustata, Parul de pe picioare, Paru de pe maini ..etc! Succes! :*happy

| DeliiBluu a răspuns:

Ceară de epilat, care este un produs depilator, conținând un amestec de produși naturali (ceară de albine, colofoniu), care folosește la îndepărtarea părului de pe piele, prin metoda mecanică. Punctul său de topire se situează la 72 °C. Exemplu: Mustata, Parul de pe picioare, Paru de pe maini ..etc! Succes!