| Isaa96 a întrebat:

La ochii albastri ce machiaj s-ar potrivi? Am nevoie de raspuns urgent dau FUNDAA! happy

Răspuns Câştigător
| TheLastDancer15 a răspuns:

Pai... ceva deschis si stralucitor ca sa scoata in evidenta frumusetea ochilor, cum ar fi: argintiu, auriu, crem, maro, mov happy astea pentru farduri de ochi, dar merge foarte bine creion gri sau mov, crede-ma [bineinteles sau negru], in rest, rimel si cam atat. funda happy

9 răspunsuri:
| Pixel2009 a răspuns:

Cel mai bine merg marourile.

| loredanalorena a răspuns:

Unul care sa-i scoata in evidenta de ex o prietena are ochii albastri si se da cu gri si arata foarte bine crede-ma!

| MicroCip a răspuns:

Daca te referi pentru un baiat cum sunt eu nu prea ne intereseaza sa aveti machiaj.dar in cazul tau cu ochii albastrii merge orice machiaj

| flashback a răspuns:

Albul ti-ar sta sexy la fel si negrul mai este un albastru deschis si inchis sau un maroniu mai inchis si daca e cu albastru deschis un luciu de buze :X! fundita?

| roberta98cool a răspuns:

Poiiiiiii... poti incerca nuante de roz, maro, caramiziu, portocaliu, lila sau turcoaz

| AngeliqueVigeeLebrun a răspuns:

Smokey eye cu negru si argintiu scoate in evidenta ochii albastri. O alta idee buna ar fi noantele de roz, dar asta daca esti mai girly. Daca ai parul saten mai inchis poti opta pentru smokey eye in noante de maro, daca ai parul mai deschis spre blond poti sa alegi niste noante marine. Multa bafta! :X

| raluka_3570 a răspuns:

Ochi albastri
Daca aveti ochi albastri puteti incerca nuante de roz, maro, caramiziu, portocaliu, lila sau turcoaz. Oricare dintre aceste nunate va pica perfect pe pleoapa dumneavoastra creandu-va niste ochi albastri irezistibili. In machiajul ochilor albastri trebuie sa tineti cont si de culoarea tenului si, in functie de acesta, sa alegeti nuanta fardului (gri este foarte indicat pentru un ten mai inchis) combinat cu un contur negru pe pleoapa superioara. Ochii albastri sunt cel mai bine evidentiati daca folositi culori electrizante sau daca aplicati un contur complet al ochilor cu nuante contrastante fata de iris.