| XxAlexandruxX a întrebat:

La pensat se foloseste doar pensenta? adica daca vreau sa scurtez un fir cu ce il scurtez?

7 răspunsuri:
| Anabellasos a răspuns:

Pentru a da o forma frumoasa sprancenelor se foloseste clar penseta, foarfecuta, chiar si bigul daca vrei pensarea sa fie lipsita de durere si cat mai rapida.Sigur eu personal nu recomand bigul, dar e alegerea ta.
Uite un video care te poate ajuta destul:
http://www.youtube.com/watch?v=UK1LfRjCkEY&feature=related

| Anabellasos a răspuns:

Si... da, daca te decizi sa folosesti foarfecuta pentru a le scurta, nu te astepta sa iti iasa perfect din prima.

| Nicoleta1621 a răspuns:

Te penzezi cu penseta si daca vrei sa iti scurteti acolo in partea de sus sau la varfuri foloseste o foarfecuta.

| emi_8585 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu-ti scurtezi singura sprancenele doar daca ai multa indemanare.se foloseste foarfecuta, dar mai intai iei un rimel gol si le piepteni in sus, apoi tai ce nu se vede fumos,

| Giulia_5490 a răspuns:

Cu foarfecuta

| XxAlexandruxX explică:

Sunt baiat, nu sunt fatalaughing

| FankyGen a răspuns:

laughing pensetabig grin