| dancapitan a întrebat:

La voi in scoala profii fac observatii asupra vestimentatiei, sau nu prea? de obicei de ce se leaga?

10 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Se leaga, dar doar de cei din a9a si a 10a.Cand eram si eu in a 9a se lega mereu de unghiile mele,machiaj, de par (unii cereau ca fetele sa poarte parul legat) si de culorile hainelor, sa nu fie prea tipatoare.

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Nu,la mine in scoala nu.
Domn director s-au mai luat de fete care vin in colanti, si eu port da nu mi-a zis nimic niciodata.
De fardat nu ne zice nimic doar daca e prea strident.
Pentru fard poti folosi un rimel, creion de ochi si un luciu.
Sper ca am ajutata:*

| ruxi a răspuns:

Daa! daca te asculta si vede ca nai uniforma iti scade un punct, sau dc esti machiata.straight face
profa de muzica face asa si cand sti lectia si ai cantat bine si ea iti pune 9 pentru ca n`am uniforma iti vine sa ii tragi una!laughing
iar profa de mate care e si dirigintaaasad ne spune tot timpu sa ne prindem parullaughing

| Biu a răspuns:

Nu, la mine nu fac. Doar profa de religie se mai leaga de unele fete ca vin cu decolteu cu tocurii ca nu stiu ce laughing.

| DoubleS a răspuns:

DA! Chestie ce ma scoate din minti! Ba ca fetelevin prea colorate, ba ca baietii vin ca la curtea popii... De mine s-a luat ca vezi doamne nu am blugii de culoare neagra, si nu am camasa alba :-&

| DeathTheKid a răspuns:

Da pai pana anul asta ne bateau la cap sa venim in uniforma si toate alea, insa anul asta venim aproape cum vrem noibig grin

| prye a răspuns:

Cate odata cand nu le convine ceva.(de obicei se leaga la pantof)

| Revy a răspuns:

Tocurile decolteurile si fustele mini sint interzise! in cazul fetelor
Hainele sa nu fie cu scheleti din astea, pantalonii largi, tot sint cam controversati,
De tunsoare,, am in vedere bretonul sa nu fie peste ochi...
ca de obicei profii sint cam pretentiosi dar oricum daca simti ca asa trebuie sa arati nu face sa te schimbi pentru nimic si pentru nimeni ramai asa cum esti daca nu esti dependet de parerea altora! ^_^

| johnNy_3794 a răspuns:

La mine in scoala nu se leaga nimeni pentru ca noi cam facem legea pe acolo, profii vin la ore si ne intreaba pe noi daca vrem sa facem ora laughing, si in legatura cu vestimentatia vara trecuta a venit o fata la scoala in sutien deci iti imaginezi si tu cum e la mine in skl laughing

| Madaaa_9408 a răspuns:

Stai linistit ca nu numa la tine in scoala se fac observatii:-