| Andrea_7051 a întrebat:

Lamaia ajuta la slabit? >:

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai lasă organismul să asimileze grăsimi.
Trebuie să înveți să mănânci, nu o lămâie în sine slăbește și multă mișcare fizică zilnică!
Pa, pa.

| Afdsa a răspuns:

In ce consta cura cu lamaie?
Se incepe prin a bea in prima zi sucul de la o lamaie. A doua zi vei bea sucul e la doua lamai, si tot asa pana in a saptea zi cand vei bea sucul de la sapte lamai. Dupa ce ai trecut de ziua a saptea se face o pauza de doua-trei zile, dupa care se continua cura in sens invers. Se incepe prin a se bea sucul a sapte lamai in prima zi, a doua zi vei bea sucul de la sase lamai si continui pana ajungi sa bei sucul unei lamai, adica pana in a saptea zi.
Atentie! Sucul nu se bea concentrat. Se dilueaza cu apa plata sau cu ceaiuri.
Sfaturi care te vor ajuta in lupta impotriva kilogramelor:
- mananca cel putin cinci portii de fructe pe zi deoarece sunt bogate in vitamine, au putine calorii, calmeaza sistemul nervos, usureaza digestia si ajuta la pierderea kilogramelor.
- renunta la alimentele fainoase si cele bogate in zahar
- elimina grasimile saturate, deoarece nu aduc produse nutritive organismului si cresc riscul de boli de inima.
- manaca incet
Ca orice dieta, si aceasta are cateva contraindicatii. Suc de lamaie este contraindicata persoanelor care sufera de gastrite hiperacide si ulcer.
Vitamina C din lamaie ajuta la eliminarea celulitei pentru ca grabeste arderea grasimilor si este un puternic antioxidant, este eficienta in tratarea obezitatii, varicelor si in cazul bolilor respiratotii. Cura de lamaie dureaza 16 zile, dupa cum urmeaza, dar rezultatele sunt mai mult decat multumitoare.
Sursă : http://femina.rol.ro/art/9257-3-dieta_cu_lamai.htm
Baftă la slăbit!

| PuFuLeTe a răspuns:

Daa, lamaiiaa ajutaaa foarte mult la slabit! Chiar este indiicata pentru ceii/cele care fac curaa sau care suntt intr-o dietaa de catre nutritzionisti! happy Funddaaa?big grin

| Robert a răspuns:

Da ajuta la silueta.este buna si la slabit.

| Nymphetamine a răspuns:

Da,dar slabeste si inima. happy

| InsaneDoll a răspuns:

Nu cred ca slabeste. Poate doar te mentine in formahappy

| Lery a răspuns:

DA lamaia ajuta la slabit pentru ca are in ea acid citric blocheaza digestia mancarii in stomac (tine mancarea mai mult in stomac ) iar tu ramai mai satula+ca argde grasimile.E bine sa o bei ca si o limonada.

| Georgiiiiiiii a răspuns:

Da.
Apa minerala + lamaie!

| mdany a răspuns:

Da,dar sucul de lamaie nu e prea indicat pentru stomac, fiind acru.

| MirunaC a răspuns:

Apa cu lamaie da ajuta.te detoxifica,. uite aicihttp://femina.rol.ro/art/9257-3-dieta_cu_lamai.htm

| Reek54 a răspuns:

Sa te slabeasca?, nu.
Dar ea contine foarte putine calorii, 32 pe lamaie si iti taie pofta de mancare, deci. intr-un fel te ajuta.

| Peppy a răspuns:

Poate(are multa vitamina C), dar cele mai bune sunt supa de varza si spanacul. Oricum fructele fara zahar toate slabesc macar 100 gr.

| Ruxuletz a răspuns:

Da,ajuta la slabit.

| misteralexutzu a răspuns:

Da lamaia ajuta la slabit!

| toxik a răspuns:

Da

| alex_1645 a răspuns:

Da ajuta foarte mult dar consumata singura fara zahar sau limonada.
Dar sa nu te apuci acum sa mananci 20 de lamai pe zi.
Lamaia este o substitutie de proteine care te ajuta sa slabesti impreuna cu un regim selectat special pentru metabolizmul tau si cateva exerciti speciale pentru zona in care vrei sa slabesti.

| Nicu_6664 a răspuns:

Da

| Cressida a răspuns:

Da.bea apa ca lamaie ajutawinking

| CuriousGirl_7242 a răspuns:

Da, eu am auzit ca ajuta la slabit. Ai putea sa bei in fiecare dimineata sucul de la o lamaie cu apa. Dar fara zahar! Si alimentatia e importanta. Degeaba bei lamaie, daca mananci multe dulciuri.